Категорія: Новини податкового законодавства

Про нові форми книг ОРО на РРО та книг ОРО

Державна фіскальна служба України повідомляє про внесення змін до форм книги обліку розрахункових операцій (далі – книга ОРО) на реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО), книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю. (далі…)

Відповідальні за нарахування та перераховання військового збору до бюджету

Кам’янець-Подільська ОДПІ звертає увагу щодо відповідальності за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового  збору до  державного бюджету. 

Згідно з п. 1.5 п. 16і підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, від­повідальними за утримання (нара­хування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначе­ні у ст. 171 цього Кодексу, зокрема особою, відповідальною за нараху­вання, утримання та сплату (пере­рахування) до бюджету збору з до­ходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника подат­ку, а з інших доходів — податковий агент.

Крім того, відповідно до п. 1.6 п. 16і  підрозділу 10 розділу XX По­даткового кодексу платники збору, зокрема роботодавці та податкові агенти, зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Податкового кодексу. (далі…)

Відокремлені підрозділи подають повідомлення за формою №20 ОПП

Відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи включаються до Єдиного державного реєстру  юридичних осіб та фізичних осіб (далі – ЄДР).

Після надходження до контролюючих органів відомостей з ЄДР про відокремлені підрозділи юридичної особи такі підрозділи підлягають взяттю на облік.

Статтею 63 Податкового кодексу України передбачено, що обов’язок платників податків повідомити про всі об’єкти оподаткування відповідні контролюючі органи за основним та неосновним  місцем обліку. (далі…)

Легальна зарплата – соціальні гарантії

Фахівці  Кам’янець-Подільської ОДПІ працюють  у напрямку зменшення такого негативного поняття, як «тіньова економіка». Проте, на жаль, є випадки недотримання податкового законодавства, як із сторони роботодавця, так і із сторони працівників.

Прикро, але у нелегальних відносинах програють обидві сторони: роботодавець, не сплачуючи податків – порушує податкове законодавство, а працівник  позбавляє себе  соціальних гарантій.

Шановні громадяни, звертаємося до  Вас  щодо працевлаштування на легальній основі! (далі…)

Особливості надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Кам’янець-Подільська ОДПІ,  нагадує громадянам  міста та району  щодо надання пільг зі сплати податку на нерухомість.

Пільги з податку (що сплачується на відповідній території) з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, встановлюють сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад (пункт 266.4. статті 266 Податкового кодексу України).

Отже, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується: (далі…)

Збільшено мінімальну зарплату та прожитковий мінімум з 01.05.2016р.

Кам’янець – Подільська ОДПІ нагадує суб’єктам господарювання, що з 1 січня 2016 року Законом України від 25.12.15 № 928-VIII “Про Державний бюджет на 2016 рік” встановлено розмір  мінімальної зарплати  та прожиткового мінімуму у місячному розмірі  для працездатних осіб  з 1 травня - 1450 грн.

Виходячи з цього максимальний розмір зарплати, до якої застосовується податкова соціальна пільга, дорівнює 1930 грн., тобто відповідно до  пп. 169.4.1 п.169.4 ст.169  Податкового кодексу України, прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01 січня 2016 року,  помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн. (далі…)

Визначаємо типи об’єктів нерухомості з метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Кам’янець – Подільська ОДПІ  нагадує платникам податків, що об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (п.п. 14.1.129 прим. 1 п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 Податкового  кодексу України).

Отже  визначено, що будівлі, віднесені до житлового фонду, поділяються на такі типи:

-          житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу – житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень; (далі…)

Зміни Порядку обліку платників єдиного внеску

Кам’янець – Подільська ОДПІ повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 03.03.2016 року № 308, який набув чинності 15.04.2016 року, внесено деякі зміни в Порядок обліку платників єдиного внеску, затверджений його наказом від 24.11.14 р. № 1162.

Зокрема, у разі зняття з обліку платника ЄСВ у зв’язку з його припиненням орган фіскальної служби надсилатиме відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою № 11-ЄСВ безпосередньо суб’єкту державної реєстрації. Це відбуватиметься до завершення строку, відведеного для заявлення кредиторами своїх вимог, та у день отримання запиту від останнього.  Форма № 11-ЄСВ запроваджена замість довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою № 3-ЄСВ. (далі…)

Важливі цифри для платників податків

Кам’янець – Подільська ОДПІ нагадує суб’єктам господарювання, що з 1 січня 2016 року Законом України від 25.12.15 № 928-VIII “Про Державний бюджет на 2016 рік” встановлено розмір  мінімальної зарплати  та прожиткового мінімуму у місячному розмірі  для працездатних осіб  з 1 травня - 1450 грн.

Виходячи з цього максимальний розмір зарплати, до якої застосовується податкова соціальна пільга, дорівнює 1930 грн., тобто відповідно до  пп. 169.4.1 п.169.4 ст.169  Податкового кодексу України, прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01.01.16, помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн.

Від встановленого прожиткового мінімуму залежить максимальна величина зарплати, на яку нараховується Єдиний соціальний внесок. (далі…)

Платники акцизного податку звітують до 10 травня 2016 року

Кам’янець-Подільська ОДПІ, повідомляє платників акцизного податку, що  статтею 16 Закону № 481 встановлено:    суб’єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

Нагадаємо, на які види діяльності  передбачено отримання окремих ліцензій:

-          на виробництво спирту етилового; на виробництво спирту коньячного; спирту плодового; на виробництво спирту етилового ректифікованого виноградного; на виробництво спирту етилового ректифікованого плодового; на виробництво спирту-сирцю виноградного; на виробництво спирту-сирцю плодового; на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим. Таким чином, суб’єкти які мають зазначені ліцензії подають Звіт № 1-РС; (далі…)

Сторінка 1 із 5912345...102030...Остання »