Категорія: Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади

Голова райдержадміністрації прийняв участь в пленарному засіданні тридцять третьої позачергової сесії обласної ради шостого скликання

Изображение 010_(6)13 серпня голова районної державної адміністрації Василь Сукач прийняв участь в пленарному засіданні тридцять третьої позачергової сесії Хмельницької обласної ради шостого скликання.

До проекту порядку денного включені питання про утворення об’єднаних територіальних громад та призначення перших місцевих виборів депутатів відповідних сільських, селищних або міський рад і сільських, селищних або міських голів, згідно з документами, поданих до обласної ради.

Що стосується Кам’янець-Подільського району розглянуто проекти рішень:

1. Про утворення Гуменецької сільської об’єднаної територіальної громади та призначення перших місцевих виборів депутатів Гуменецької сільської ради об’єднаної територіальної громади та Гуменецького сільського голови. (далі…)

Знову говорили про територіальну реформу

DSC_0101Сьогодні відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. На попередньому засіданні, яке відбулося 10 червня, головою адміністрації Василем Сукачем була внесена пропозиція розробити і роздрукувати інформаційні бюлетені з метою проведення інформаційної роботи серед населення щодо соціально-економічних перспектив тієї чи іншої громади в разі добровільного об’єднання. Таких бюлетенів розроблено і затверджено 10 відповідно до попередньо створених громад. Під час проведення обговорення до членів робочої групи звернулися сільські голови, які запропонували внести ряд змін. Так, наприклад,  голова територіальної громади с.Кадиївці зауважила, що люди сс.Кадиївці, Суржа, Залісся-1 (далі…)

Інформаційні бюлетні

Реформа розпочнеться реально тоді, коли люди зрозуміють, що вона означає і навіщо впроваджується.Офіс реформ стартував

DSCN4480З минулого тижня на Хмельниччині офіційно запрацював регіональний офіс реформ, основним завданням якого є сприяння реформуванню місцевого самоврядування та територіальній організації влади в Україні. Його 6 травня під час прес-конференції презентував директор новоствореної структури Сергій Яцковський.

– У лютому вступив у дію Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який став першим кроком на шляху масштабного процесу реформування нашої країни. Безумовно, будь-які зміни складні, іноді болючі, вони порушують звичні норми життя, але ми прекрасно розуміємо, що без них наразі не обійтися. У квітні Кабміном була розроблена та затверджена методика, яка передбачає схему з територіального реформування країни. Нині затверджуються перспективні плани в кожній області, і на їхній основі обираються спроможні громади, які в подальшому будуть працювати та стануть базовими центрами в регіоні, – зазначив під час зустрічі з журналістами Сергій Віталійович. (далі…)

Час реформ. Коли не знаєш що робити — роби за законом

Про реформування системи місцевого самоврядування українські політики говорять уже давно. Як тільки цей процес не називали! Й реформа місцевого самоврядування, й територіально-адміністративна реформа. Нині його іменують децентралізацією. По суті ці назви майже нічим не відрізняються, бо реформування має стосуватися всіх сфер: і податків, які перенесуть униз, і зміни адміністративних меж та кількості повноважень громад. Наразі усі сільські голови з надією й острахом чекають на реформування та включилися в цей процес, адже розуміють – систему змінювати треба, та чи принесуть нові зміни очікуваний результат? (далі…)

Час реформ. Верхи не можуть, низи не хочуть

DSC_0673Саме так виглядає ситуація із задекларованою владою реформою місцевого самоврядування. З одного боку — держава, що не хоче далі марно годувати мільйонними дотаціями безперспективні села і має знати, яким громадам вона передає бюджетні кошти на розвиток і який з цього буде ефект. З іншого — жителі тисяч сіл, які прагнуть кращого життя, але не знають, як його досягти, та й нерідко не мають для цього ресурсів. Ці люди, частіше за все, зневірені та обурені на владу за те становище, в якому знаходяться, й не дуже вірять у силу реформ. Процес реформування практично завжди стикається з певним опором та небажанням щось міняти. Не стали винятком і комплексні зміни щодо децентралізації та впровадження адміністративно-територіальної реформи. Звичайно, інколи нововведення себе не виправдовують і не приносять обіцяних успішних результатів. Але як стверджують у (далі…)

Все має бути з урахуванням інтересів громад

DSC_0670Одним із найбільш важливих питань для обговорення на сьогодні в державі є реалізація Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», простіше кажучи – децентралізація влади. Вона передбачає  суттєве розширення повноважень територіальних громад. Саме на рівні громад можливо максимально забезпечити надання якісних та доступних адміністративних, соціальних та інших послуг, становлення інститутів демократії, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та територіальних громад. Формування спроможних територіальних громад відбуватиметься відповідно до розробленої методики. Вона передбачає, що створені громади в інтересах місцевого населення безпосередньо та (далі…)

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади

Питанню реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні ще у березні 2014 року було надано високий рівень пріоритетності як Урядом України, так і нашими європейськими партнерами. 1 квітня 2014 року Урядом затверджено Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. За Концепцією в Україні має бути побудована проста та логічна система місцевого самоврядування, яка здатна забезпечити нормальне та комфортне життя українських громадян у містах та селах. Суть перетворень у тому, що органи місцевого самоврядування різних рівнів – громади, району, області отримають повноваження, які найбільш ефективно виконувати саме на цьому рівні, під повноваження – необхідні ресурси, а також буде запроваджено відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцями за ефективність своєї діяльності, а перед державою за законність.

17 червня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про співробітництво територіальних громад». Закон передбачає об’єднання зусиль територіальних громад, створення  спільних органів управління, спільних підприємств, об’єднання бюджетних ресурсів, які дадуть можливість громадам вирішувати ті проблеми, які в них є. Цей законопроект є довгоочікуваним серед територіальних громад сіл, селищ, міст.
У грудні 2014 року ВРУ затверджено зміни до Податкового та Бюджетного кодексів у частині децентралізації фінансів та надання місцевим органам самоврядування більше прав у формуванні власних бюджетів та розширення джерел їх наповнення.
Законом України ”Про добровільне об’єднання територіальних громад”, який набрав чинності 4 березня 2015 року, обласним адміністраціям доручено розробити проекти перспективних планів формування територій громад області. 
Законодавством передбачено, що територіальні громади, об’єднані відповідно закону та Перспективного плану, будуть мати такі ж повноваження, як обласні центри. Громади, що об’єднались до 15 жовтня 2015 року та у відповідності із перспективним планом, на наступний рік будуть мати прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.
(далі…)

Нормативно-правова база

Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні
Закон України “Про співробітництво територіальних громад”
Методичні рекомендації щодо практичного застосування положень Закону України «Про співробітництво територіальних громад» в частині організації та юридичного оформлення співробітництва
Практичний коментар до Закону України «Про співробітництво територіальних громад»
Наказ Мінрегіону “Про затвердження Примірних форм договорів про співробітництво територіальних громад”
Наказ Мінрегіону “Про затвердження Порядку формування та забезпечення функціонування реєстру про співробітництво територіальних громад”
Заходи з впровадження Закону України “Про співробітництво територіальних громад”
Закон України “Про добровільне об,єднання територіальних гомад”
Методика формування спроможних територіальних громад

Про-районну-робочу-групу-з-підготовки-пропозицій-до-проекту-перспективного-плану-формування-територій-громад-Хмельницької-області