Категорія: Культура

Молодь за Європейське майбутнє

20170622_112121Наша держава європейсько-географічна, а щодо соціальних чи економічних показників… насправді важко зараз сказати щось однозначно. Для того, щоб побудувати європейську державу в Україні, потрібні люди з європейським менталітетом, поведінкою, мисленням, навіть тепер не всі це усвідомлюють. Саме тому надії покладають на молоде покоління, яке вже не живе пережитками минулого, а прагне розвиватися і удосконалюватися. Проте багато заклежить від того, як і що проводить бібліотека. На передодні Дня молоді в Україні працівники Кам’янець-Подільської центральної районної бібліотеки вийшли на Європейську площу та провели опитування «Молодь за Європейське майбутнє». (далі…)

Археологічна культура Кукутень-Трипілля

20170622_094443Культурна спадщина Хмельницької області представлена унікальними пам’ятками археологічної культури  Кукутень -Трипілля,фортифікаційними спорудами ХV-ХVIII ст, культовими комплексами  ХVI-XX ст.,рідкісними палацовими і садибними будівлями. До найцінніших належить археологічні пам’ятки та середньовічні фортеці. На Хмельниччині розташовані значущі об’єкти археологічної культури Кукутень-Трипілля,  зокрема в Кам’янець-Подільському районі у  с.Жванець розташоване урочище Лиса Гора.

Територія поширення спільності Кукутень-Трипілля охоплює частину території сучасних Румунії, Молдови та України, тобто від Трансільванії та Прикарпаття на заході до долини Дніпра на сході, (далі…)

День загадок “Нумо, друже, відгадай!”

DSCN0159Загадки – своєрідний і дуже давній вид народної творчості. Вміле відгадування загадок вважалося ознакою розуму і щасливої вдачі. Саме тому наші читачі і полюбляють відгадувати загадки, вікторини, хрестівки та ребуси. У районній бібліотеці для дітей був проведений День загадок “Нумо, друже, відгадай!”. Юним читачам була представлена книжкова викладка “На гостину до Відгадайка”, на якій були зібрані українські та зарубіжні загадки. Свій розум і кмітливість діти проявили на вікторині “З якого я твору?”. На вправність і швидкість,  учасники заходу, складали казкові пазли. Свято закінчилося на майданчику у таборі “Любава”, при Довжоцькому НВК, рухливою грою “Глухий телефон” та грою “Покажи відповідь жестами”.

Історико-екологічний круїз «Визначні місця Кам’янеччини»

DSCN0088На поїздку у заказник “Подільські Товтри”, а саме на Кармалюкову гору, учні Довжоцького НВК, які наразі відпочивають у пришкільному таборі «Любава»,  очікували з нетерпінням. Ця мандрівка була приурочена 230-літтю від Дня народження народного месника Устима Кармалюка та 80-літтю з дня  утворення Хмельницької області. Діти уважно прослухали інформацію про життя народного месника, всі разом розповідали легенди про нього. Юні мандрівники із запалом підіймалися по крутих стежках Устима та його побратимів. (далі…)

Open-air «Бібліотечний двір запрошує»

DSCN0030Літня пора дає можливість читати книги не лише у бібліотеці, а й на чистому повітрі. Читачі районної бібліотеки для дітей полюбляють читати книги у парку, на лавочці під деревом, під парасолькою. Вже стало доброю традицією обговорювати прочитані книги, спілкуватися з друзями на зеленому килимі природи. Ось і цього разу читачі із задоволенням переглядали книги із останніх нових надходжень. Читаючи анотації, діти вирішували, чи буде цікава їм ця книга. Дівчатка полюбляють книги про природу та звірів, а хлопчики – історичного та пригодницького характеру. Такий відпочинок дає дітям можливість ознайомитися з великою кількістю літератури та пізнати літературні смаки своїх друзів.

Арт-пікнік «Мистецтво чаю» (рік Японії в Україні)

IMG_3592Цьогоріч виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, Президент України оголосив 2017 рік Роком Японії в Україні.

В рамках проведення року Японії в Україні у районній бібліотеці для дітей оформили виставку-інсталяцію. Про мистецтво чаювання читачі бібліотеки дізналися під час арт-пікніку “Мистецтво чаю” від двох чарівних японських дівчат. Також вони розповіли про звичаї і традиції країни вранішнього сонця. (далі…)

ФОТОСВІТЛИНИ З ЖИТТЯ

20170608_153914 (2)Щоб побачити сьогодні справжню Україну – за всіма медіа-шумами і політичними кривими дзеркалами – потрібно вийти зі своєї зони комфорту  і прийти на відкриття фотовиставки «ФОТОСВІТЛИНИ З ЖИТТЯ». 8 червня 2017 року у Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці з нагоди дня народження Петра Дмитровича Ігнатьєва  відбулося відкриття фотовиставки. Фотовиставка була організована працівниками бібліотеки: Оксаною Клімовою, Юлією Воронюк та Іриною Попіль. На фотовиставці було представлено 147 світлин (далі…)

Арт-пікнік “Мистецтво чаю”

IMG_3595Цьогоріч виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, Президент України оголосив 2017 рік Роком Японії в Україні.

В рамках проведення року Японії в Україні у районній бібліотеці для дітей, було оформлено виставку-інсталяцію. Про мистецтво чаювання, читачі бібліотеки, дізналися під час арт-пікніку “Мистецтво чаю”, від двох чарівних японських дівчат. Також вони розповіли про звичаї і традиції країни вранішнього сонця. Вдалим доповненням до заходу, став перегляд відеонарису “Чайна церемонія Японії”. По закінченні, діти на аркушах паперу, написали побажання добра своїм друзям, японською мовою.

 

Квіткова феєрія

2 06.06.17 відбувся Всесвітній день навколишнього середовища покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем навколишнього середовища та сприяти розумінню того, що основною рушійною силою природоохоронних заходів є людський фактор. У цей день Кам’янець-Подільською центральною районною бібліотекою в рамках пункту європейської інформації (ПЄІ) бібліотекарі представили на фотосушці «Квіти – найчарівніші творіння природи». (далі…)

Різнобарвна веселка країни дитинства

Без имени-1  Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще.

Цього дня до книжково-розважального дворика районної бібліотеки для дітей завітали читачі-учні,  учителі Довжоцького НВК  де на усіх чекали різноманітні конкурси та розваги, ігри та забави, асорті бібліотечне, гойдалки літературні, плутанини книжкові. Пізнавально-захоплюючим відбувся екологічний  квест, підготовлений спеціалістами Оленою Дем’яновою, Інною Одукалець з НПП «Подільські Товтри». (далі…)

Сторінка 1 із 2412345...1020...Остання »