Категорія: Культура

На Кам’янеччині наберає обертів зелений туризм

11112017 рік Генеральна  Асамблея  ООН проголосила: Міжнародним роком сталого розвитку туризму.

21 квітня 2017 року на базі РЦКіМ «Розмай» відбувся семінар «Перспективи розвитку сільського зеленого туризму». У роботі семінару взяли участь Маріанна Великохатько – т.в.о. першого  заступника  голови, керівник апарату Кам’янець-Подільської районної державної  адміністрації, Алла Бец – начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації. До участі в семінарі долучилися Ігор Лісовий – начальник управління податків із збору фізичних осіб ОДПІ, Богдана Опря – доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи економічного факультету КПНУ ім. І.Огієнка, Наталя Пономарчук – викладач Кам’янець-Подільського індустріального коледжу, (далі…)

Літературні сходинки “На козацьких островах В. Рутківського”

DSCN253518 квітня у день народження Володимира Рутківського в Кам’янець-Подільській РДБ були проведені літературні сходинки “На козацьких островах В. Рутківського”. Провідний бібліотекар Бабляк Галина розповіла читачам про письменника-ювіляра, про пригодницько-історичну прозу в книгах тетралогії “Джури”. Ці книги стали найвищим письменницьким талантом, за яку він оримав найвищу літературну нагороду України – Шевченківську.

Дітям була представлена книжкова викладка творів письменника. Побували вони і на віртуальній каві-брейк з улюбленим письменником. (далі…)

Українська писанка – кольорове диво

20170412_141257Писанка – це неповторне багатство, яке треба

Берегти як безцінний скарб і пишатися ним

Перед усім світом.

Олександр Довженко

Писанка – символ нового життя, Воскресіння Бога, пробудження природи. Це унікальний витвір мистецтва. У Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці члени сучасного клубу творчої майстерні «Нота натхнення» зібрались на майстер-клас  виготовлення пасхальних крашанок з паперових трубочок. (далі…)

Творча майстерня “Нумо, пензлю, потанцюй, гарно писанку малюй”

DSCN2505Весна дарує нам різноманітні свята, серед яких одне з найбільших християнських, яке символізує торжество віри та початок нового життя – Воскресіння Господнє. Це свято шанувалось ще нашими предками і мало низку цікавих обрядів.

 Напередодні Великодних свят, усі господині України, дотримуючись звичаїв українського народу, пишуть писанки та виготовляють крашанки. Долучились до мистецтва виготовлення  писанок і читачі Кам’янець-Подільської РДБ. Діти спочатку на папері малювали візерунки, які пишуть у їхніх сім’ях, а вже потім переносили на писанки. Малюючи писанки, діти розповідали про традиції святкування Великодня у своїх сім’ях і родинах, ділилися різними способами  виготовлення крашанок.

Бесіда «Цього не можна забути»

DSCN2513Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів (International Day of Fascist Concentration Camps Prisoners Liberation) відзначається 11 квітня.

Цю пам’ятну дату встановлено за рішенням Організації Об’єднаних Націй 11 квітня тому, що саме в цей день у 1945 році в’язні концтабору Бухенвальд (“Буковий ліс”), довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання.

З нагоди пам’ятної дати, з читачами-учнями 9 класу Довжоцького НВК, була проведена бесіда «Цього не можна забути». Бібліотекар Кам’янець-Подільської РДБ, Бабляк Галина розповіла слухачам, про важкі долі в’язнів фашистських концтаборів та переглянули книжкову викладку. Юні читачі ознайомилися з літературою, яка описує ті важкі для країни часи.

До здоров’я – через книгу!

20170407_100624Здоров’я- такий стан організму,

Який дає можливість зберігати здоров’я.

Е. Голдсміт

До Всесвітнього дня здоров’я  працівники Кам’янець-Подільської центральної районної бібліотеки подорожували довжиною в один бібліодень в Рихтівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Юлія Воронюк, бібліотекар відділу обслуговування,  розповіла  про нові надходження до бібліотеки. Ірина Попіль, бібліограф, повідомила про  довідкову інформаційні послуги. Дмитро Миколайович Каралаш, завідуючий амбулаторією, наголосив, що найважливішим елементом здорового способу життя є раціональне харчування та загартування – одна з форм зміцнення здоров’я людини.

«Празький зорепад – 2017» підкорив Народний театр пісні «Пісенне мереживо»

P70330-132400Проведення різноманітних за масштабом та напрямком міжнародних фестивалів для творчих колективів набуває небувалого розмаху у Європі. Фестивалі для деяких ансамблів це єдина можливість показати свою творчість на великій сцені. Міжнародні фольклорні фестивалі роблять великий внесок у професійний розвиток творчих колективів та надають додаткових барв у їх творчість. Адже життя під час проходження фестивалів відрізняється дивовижною атмосферою свята і сплеском позитивних емоцій.

Міжнародний фестиваль у Празі у 2017 році – це також показ фольклору і культури учасників з різних країн Європи. У фестивалі беруть участь творчі колективи та ансамблі з України, Індонезії, (далі…)

Визволення Кам’янець-Подільського району від німецько-фашистських загарбників

с.ЧабанівкаНевичерпне джерело пам’яті. В нього вкарбувалася одна з визначних дат історії рідного краю – День звільнення населених пунктів Кам’янець-Подільського району від німецько-фашистських загарбників (23 березня – 4 квітня 1944 року). Це- великий смуток і велика радість у серці кожного з нас. Ось уже 73-й раз весна визволення приходить на нашу землю нашої Кам’янеччини. Ці дні наповнені скорботою за  загиблими. В районі немає сім’ї, яка б не втратила в ті грізні роки рідних та близьких, полеглих смертю хоробрих на полях битв, замучених у гестапівських катівнях. Тож визволення від фашистської неволі чекали з нетерпінням у кожному селі. Як воно відбувалося, нагадує хроніка тих вікопомних днів.

23 березня 1944 року. Генерал Дмитро Лелюшенко отримав директиву маршала Георгія Жукова: 4 танковій армії 25 березня звільнити від противника район Кам’янця – Подільського. (далі…)

Весна визволення

камянка визволенняОсь уже 73-ій раз весна визволення приходить на землю нашої Кам’янеччини. Ці дні наповнені скорботою за загиблими. У районі немає сім’ї, яка б не втратила в ті роки рідних та близьких, полеглих смертю хоробрих на полях битв, замучених у гестапівських катівнях. Тож визволення від фашистської неволі чекали з нетерпінням у кожному селі.

Визволення сіл нашого району проходило з 24 березня по 4 квітня.  В ці дні в бібліотеках  згадують цю визначну подію в історії рідного краю. Тут проводяться години-спомини, години пам’яті, хроноскопи визволення.

24 березня  в с. Кам’янка біля пам’ятника загиблих воїнів по вул.Аеропортна відбулася година пам’яті і слави “Вже стільки років, як скінчилася війна. Ми незабудемо  героїв імена”. Присутні згадали визволителів села, а саме: Івана Гаврика, Михайла Колданова  й інших та віддали шану невідомому солдату, що загинув при визволенні села. (далі…)

Тиждень дитячого читання

Тиждень читання 1Тиждень дитячого читання – свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, свято письменників і видавців, бібліотекарів і читачів, веселих пригод, літературних відкриттів та зустрічей. Традиції Тижня дитячого читання – це яскраве оформлення бібліотеки, проведення численних конкурсів та літературних розваг.

Цього року у  Кам’янець-Подільській районній бібліотеці для дітей Всеукраїнський тиждень дитячого читання пройшов під назвою «Велике книгочитання. Читають всі.». Тиждень розпочали з бібліо-publik «Світ належить тим, хто читає». Читачі переглянули слайдові презентації про бібліотеку, книги та періодичні видання, познайомилися з її відділами та режимом роботи. Бібліотекарі розповіли про клуби за інтересами, які працюють для дітей в бібліотеці. Читачі мали змогу ознайомитися з новими книгами, які надійшли в бібліотеку та подарованими читачами. На останок в бібліотеці був проведений квест «Розкажи малюкам казку». (далі…)

Сторінка 1 із 2112345...1020...Остання »