Категорія: Культура

Репресії ромів на Поділлі

20170522_100758Історія України багатовікова та цікава і нараховує тисячі років. Найкращим меморіалом незаконно знищених за національною ознакою може бути лише пам’ять про них. З метою увіковічнення пам’яті репресованих ромів на Поділлі, які загинули в роки Другої світової війни у Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці підготували годину повідомлень «Репресії ромів на Поділлі в роки Другої світової війни». Ірина Лехіцька, лектор І категорії Кам’янець-Подільського Державного історичного музею заповідника, змістовно розповіла історію ромів та представила слайдову презентацію. Сьогодення грунтується на розумінні та об’єктивній оцінці минулого, що допомагає зрозуміти теперішні проблеми, зробити правильні висновки в майбутньому.

Звітний концерт Староушицької ДМШ

Фото 320 травня 2017 року відбувся звітний концерт Староушицької дитячої музичної школи. У концерті взяли участь творчі колективи школи: Зразковий духовий оркестр (кер. Качурко Н.Л.), ансамблі сопілкарів (кер. Ковальчук М.Л. та Качурко Н.Л.), дуети піаністів (кер. Ковальчук А.М.), ансамбль народних інструментів (кер. Бузінський А.В.) , а також гості свята – дует гітаристів (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія).

Активними учасниками творчого звіту стали випускники 2017-го року: Пастух Дмитро, Юрченко Олександр, Клименко Олександр, Валігурський Андрій, Гакман Ольга, Крижанівська Богдана, Пундик Софія та Євстафієва Каріна.

До концертної програми також долучився випускник 2014-го року Баблюк Станіслав (нині студент ХГПА). (далі…)

Шевченківське читання

18620317_106977733222159_5155966506553392263_n (1)Вже традиційними стали Шевченківські читання «Юнь шанує Кобзаря» біля пам’ятника Тарасу Шевченку в селі Кам’янка в день перепоховання великого Кобзаря на Чернечій горі.

Захід підготували бібліотекар місцевої бібліотеки Ольга Костецька та завідуюча клубом Ілона Тихонюк при підтримці місцевої школи.

Із глибини майбутнього слав Шевченко свої заповіти : «Борітеся – поборите», «Обніміться брати мої, Молю вас, благаю», «І буде син , і буде мати, І будуть люди на землі», що через  роки і віки несуть віру і надію в Україну. Про це читали твори геніального поета і пророка читачі бібліотеки та учні школи.

Завершальним акордом  читань стала пісня про Україну у виконанні Ілони  Тихонюк.

Вишивання долі

20170518_135135Травень видався багатим на свята: День матері, Міжнародний день родини, Всеукраїнській день сім’ї, день слов’янської писемності та культури, День вишиванки. Свято – День вишиванки хоч і не так давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги і розквіту. Кожен третій четвер травня ми вдягаємо це чудове вбрання барвисте творіння жіночих рук – сорочки вишиванки. Вишиванки – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки вийшовши на флеш-моб «Одягни вишиванку» не тільки для краси а ще й для того, щоб зберегти наш рід.

У Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці у затишному залі на майстер клас «Сонячна ниточка» (далі…)

Величаєм тебе, мамо, у святкову днину!

5255В 2017 році День матері в Україні припадає на 14 травня. Безумовно, День матері – це одне з самих зворушливих свят,тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. В Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці підготували та провели свято матері « Я пам’ятаю мамині пісні, вони як спалах в серці ожива…».  (далі…)

День Європи в Україні

IMG_588412 травня в рамках відзначення Дня Європи в Україні Кам`янець-Подільська центральна районна бібліотека підготувала інформаційне повідомлення «Європейський Союз: дізнайтесь більше!». Місцем проведення було обрано дворик на вулиці Троїцькій, 2. Під час заходу Олена Гаращук, бібліотекар інформаційних технологій, презентувала свої послуги в рамках пункту Європейської Інформації (ПЄІ) з метою привернення уваги громади до можливостей, які надає бібліотека та популяризація читання. (далі…)

book-вояж “Європо: smile to me”

DSCN2582Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України, як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. День Європи дає нам можливість зблизитися та краще пізнати один одного.

Святкування Дня Європи розпочалося в актовому залі Довжоцького НВК з музичної копмозиції “Україна-Європа”. З нагоди свята діти вітали аудиторію мовами країн Європи та читали вірші, слухали уривки творів видатних  композиторів Європи.

Свято продовжилося в Кам’янець-Подільській РДБ з презентації книжкової викладки “Україна в  Європі!”, на якій були представлені книги та періодика. (далі…)

Нами не забуті дні війни

ТарасівкаПам’ять про Другу Світову  війну (1939 – 1945 р.р.) вічно височітиме монументами, обелісками, виблискуватиме золотом викарбованих імен загиблих на обелісках.

Бібліотеки Кам’янеччини долучились до відзначення Днів пам’яті і примирення. Так в с.Княжпіль, с.Тарасівка, с.Зіньківці, с.Привороття, с.Залісся – 1, с. Сл.Рихтецька, с.Завалля, с.Кам’янка відбулись багатолюдні мітинги – реквієми, віче пам’яті, на яких згадували імена  тих, хто ціною власного життя захищав світ від нацизму. В заходах взяли участь голови територіальних громад, священники, які  відслужили панахиди по загиблих воїнах, громадськість села,  депутати районної ради, учні місцевих шкіл.

Відбулось православне свято жінки та матері

DSC0016630 квітня голова районної ради Борис Бец, начальник відділу культури та туризму Алла Бец, спеціаліст районного центру туризму та охорони культурної спадщини Інна Твердохліб мали честь бути присутніми на православному святі жінки та матері, святі жінок-мироносець, яке відбулось за благословення Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького за організації Єпархії Української Православної Церкви. Свята Православна церква відзначає цей день як свято всіх жінок-християнок у другу неділю після Великодня. Святі жінки-мироносиці являють нам приклад істинної жертовної любові і самовідданого служіння Господу (далі…)

Чорнобиль – це незагоювана рана на тілі нашої планети

ЖванецьЧорнобильський вітер по душах мете,

чорнобильський пил на роки опадає,

годинник життя безупинно іде,

лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає…

Спливають роки, все далі віддаляючи нас від тих страшних квітневих подій 1986 року, а Чорнобильський вітер і досі мете по наших душах.
Чорнобиль -26 квітня 1986 року назавжди увійшов в історію, як страшна трагедія, найбільша екологічна катастрофа ХХ століття. Чорнобиль – це незагоювана рана на тілі нашої планети. Це наша українська і світова трагедія.  (далі…)

Сторінка 1 із 2312345...1020...Остання »