Категорія: Культура

Творці історії села

apr5776Mwa828 березня у народному музеї історії села Вітківці проведено екскурсію  «Творці історії села», на якій відвідувачі почули багато цікавого про людей, що творили  трудову історію села це: Борчук Ольга Василівна – ланкова високої ланки по вирощуванню кукурудзи; Настасюк Василь Петрович, Іванюк Степан Іванович, Морозовський Віктор Дмитрович – трактористи; Клюс Віталій Сергійович – комбайнер; ветерани праці: Базилюк Ганна Володимирівна, Борчук Ксенія Матеївна та інші.

Під час проведення екскурсії,  відвідувачів зацікавили експонати, зібрані мешканцями села, що відображають народознавчий характер та історію села в різні періоди. (далі…)

«Павутина кохання» Мар׳яни Медзінської

IMG_20170322_152149З нагоди Всесвітнього  Дня поезії та  рамках мистецько – краєзнавчого проекту  «Міфи і легенди Кам׳янеччини» в бібліотеці  с.Гаврилівці 22.03.17 р.  відбулась презентація першої збірки місцевої поетеси Мар׳яни Медзінської «Павутина кохання». 25 – річна  авторка, яка проживає у  с.Гаврилівці , є натхненним романтиком за станом душі.

Із вступним словом до всіх присутніх звернулася бібліотекар Світлана Корчинська , яка наголосила на тому, що це перша збірка поетеси, яка  написана не пером, а серцем… В ній описано красу кохання і повноту любовних і життєвих переживань. Далі усі присутні  мали можливість помандрувати рядками життя Мар׳яни  Медзінської , (далі…)

Супер читачів Кам’янеччини визначено

DSCN2483Традиційний, 13 конкурс, «Найкращий читач Кам’янеччини – 2017», який проходить в рамках конкурсу дитячого читання «Книгоманія» визначив найактивніших та найінтелектуальніших шестикласників та семикласників району.

Юні книголюби сільських бібліотек завзято змагались  за звання найкращого читача, рекламуючи свої улюблені книги позашкільної програми. Кожен учасник креативно та артистично виконував поставлені завдання.

Перемогу отримали: Григораш Яна (с. Залісся-1) та Ковальська Анастасія (с. Рихта). В кінці всі учасники конкурсу отримали дипломи, а переможці – грамоти, та поїздку на конкурс до м. Хмельницького у обласну бібліотеку для дітей ім. Т. Г. Шевченка, де будуть змагатись за звання кращого читача Хмельницької області.

Питна вода – безцінний дар

20170321_084609З метою підвищення обізнаності громадськості про важливість збереження водних ресурсів працівниками ЦРБ проведено акцент зустріч «Питна вода – безцінний дар» (до Всесвітнього дня водних ресурсів). На захід були запрошені: Роман Ігорович Бойко – інженер з використання водних ресурсів  Кам’янець-Подільського міжрайонного управління водного господарства та Михайло Васильович Дребет – старший науковий співробітник НПП «Подільські Товтри». Важливістю проведення зустрічі з бібліотекарями району є нагадати про дбайливе ставлення до водних ресурсів. Саме бібліотекарі  зможуть донести дану інформацію до жителів своїх сіл.

Книжкову виставку «Хай вічно струмує чиста вода» підготувала та презентувала бібліограф ЦРБ Ірина Попіль. (далі…)

У світі книги чарівної

DSCN5848Для дітей ДНЗ «Веселка» с.Слобідка -Кульчієвецька 17 березня завідувачем    Огородник Ольгою Василівною та вихователем  Коман Навталією Петрівною  було організовано  пізнавально-оглядову екскурсію  до бібліотеки –філіалу с.Слобідки-Кульчієвецької  під назвою «У світі книги чарівної». Екскурсію провела бібліотекар Бичинська Тетяна Сергіївна, яка ознайомила дітей з книжковим фондом бібліотеки, провівши захоплюючу мандрівку книжковими та тематичними виставками. Також бібліотекар познайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, ознайомила з тематичними  полицями дитячого фонду, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей.

У царстві календариків

20170314_152024Часто між людьми зав’язується розмова про те, як вони щось колекціонували. З усмішкою на обличчі хтось згадує про свою колекцію дорогі їхньому серцю. У Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці презентували ретро-виставку «Старовинні кишенькові календарики». Колекцію збирає бібліотекар відділу обслуговування Юлія Воронюк. Колекціонування, як один з видів хобі, дає людині можливість розважатися, розслаблюватися, урізноманітнити своє повсякденне життя. Але колекціонування – це ще й приємні спогади, пов’язані з тим чи іншим предметом, радість володіння бажаною і часто рідкісною річчю. Юлія Воронюк під час презентації розповіла, що колекціонування приносить її радість і задоволення, а колекція кишенькових календариків захоплює її сім’ю і відкриває для себе чимало нової, корисної інформації. (далі…)

До успішної бібліотеки – через бібліотекаря

DSCN5810В Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України» значна увага приділяється професійному розвитку персоналу бібліотек, оновлення системи бібліотечно – інформаційної освіти  та підвищення кваліфікації.

Виходячи з цього 14 березня 2017 року на базі Сл.Кульчиєвецької бібліотеки – філіалу проведено заняття школи молодого бібліотекаря.

Формулу успішної бібліотеки молодим працівникам бібліотек представила бібліотекар Тетяна Бичинська.

В палітрі думок молоді фахівці бібліотек висловили своє бачення нової моделі бібліотек, обговорили виступи міністра культури Є.Нищука та представника Міністерства Ірини Френкель питання «Децентралізація. Сектор Культура». (далі…)

Натхненні генієм твоїм, Кобзарю!

20170310_101433Ось і надійшли Шевченківські дні, які завжди для нас були святом Генія національного духу.  В  Кам’янець – Подільській центральній районній бібліотеці читали поезію Великого Кобзаря до 203 річчя з дня народження Тараса Шевченка. Він відродив українську націю, вдихнув у неї самоповагу та прагнення до самостійного державно-політичного життя. Ми завжди пам’ятаємо заповіти, які посилав у глибини майбутнього Тарас Григорович, особливо:

Свою Україну любіть,

Любіть її… во время люте, (далі…)

У Княжпільській бібліотеці відбулося Шевченківське свято

vm2yzHXaQ_YВ історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка. 203роки  минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.

9 березня в день народження великого українського і світового поета, художника, нашого національного генія, що своєю творчістю, своїм життям надихнув українців на побудову власної Незалежної держави, у Княжпільській бібліотеці відбулося Шевченківське свято, аби не просто вшанувати пам’ять поета, але й відчути, як через його твори проходить любов до України, народу, рідної мови. (далі…)

Нота натхнення

OLYMPUS DIGITAL CAMERAВ Україні люди здавна мають тонке почуття прекрасного і потяг до мистецтва. З натхненням можна не тільки писати романи, вірші, а й робити шедеври власноруч. В душі кожної людини захована «арфа» і якщо правильно торкнутися тих ручних струн – вони забринять. Під мелодійні звуки скрипки Лілії Вінцерської, вчителя РДШМ,  відкрили сучасний клуб творчої майстерні «Нота натхнення» у Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці на передодні Дня прав жінок та миру.

Метою занять є розвиток творчих здібностей, художнього смаку, розширити кругозір, зробити шедевр з усього, що потрапить нам до рук показати що речі можна не тільки купити, а й створити власноруч. (далі…)

Сторінка 1 із 2012345...1020...Остання »