Категорія: Загальна інформація

Запрошуємо до участі у конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України “Українська книжка року”

Державний комітет телебачення та радіомовлення України інформує про прийом заявок для участі у конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України “Українська книжка року”. (далі…)

При прийнятті працівника за сумісництвом слід повідомити територіальні органи ДФС

Чи повинні підприємства повідомляти органи фіскальної служби про прийом працівника на роботу за сумісництвом?, – роз’яснює Управління Держпраці у Хмельницькій області (далі…)

Оплата відпустки після зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів

Мінсоцполітики у листі від 29.06.2016 р. № 784/13/84-16 розглянуло питання щодо обчислення середньої заробітної плати державним службовцям, яким надавалась відпустка в травні цього року

Із 1 травня 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 р. N 292 “Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році” державним службовцям підвищено посадові оклади з одночасною зміною структури.

Відповідно до абзацу сьомого пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі – Порядок), у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до актів законодавства період до зміни структури заробітної плати виключається з розрахункового періоду.

Враховуючи вищевикладене, розрахунковим періодом для проведення нарахувань виходячи з середньої заробітної плати, передбачених пунктом 1 Порядку, має бути період починаючи з травня 2016 року.

Згідно з абзацом восьмим пункту 2 Порядку у разі, коли зміна структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування відбулася у період, протягом якого за працівником зберігається середня заробітна плата, а також коли заробітна плата у розрахунковому періоді не зберігається, обчислення середньої заробітної плати провадиться з урахуванням виплат, передбачених працівникові згідно з умовами оплати праці, що встановлені після підвищення посадових окладів.

Отже, у випадку проведення нарахування середньої заробітної плати для оплати днів відпустки у травні цього року, необхідно заробітну плату державного службовця, яка нарахована йому за новими умовами оплати праці у травні, помножити на 12 календарних місяців і розділити на календарні дні періоду травень 2015 – квітень 2016 року за винятком святкових і неробочих днів, які припадають на цей період. Одержаний результат множиться на число календарних днів відпустки.

Інформаційна довідка (детальніше)