Категорія: Сільське господарство

Інспектування стану дотримання правил пожежної безпеки під час жнив

image-012 липня  поточного року головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації С.Калинюк спільно з  провідним інспектором Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України у Хмельницькій області старшим лейтенантом М. Шаргою побували на полях району, де активно проходить збір ранніх зернових культур , з метою недопущення виникнення пожеж та спалювання стерні під час жнивної компанії. (далі…)

З 1 липня ніяких заборон на закупівлю молока другого ґатунку не запроваджується

корови-молоко-селяни-фермаЗ 1 липня нічого не змінилося, молоко 2-го ґатунку не відмінили. Селяни та всі ті, хто виробляє молоко, можуть спокійно його здавати на  переробні підприємства до 1 січня 2020 року. Тобто, на підставі чинного законодавства до 2020 року молоко абсолютно всіх ґатунків, у тому числі і другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей.

Як стало відомо, з 1 січня 2020 до 1 січня 2022 року встановлюється перехідний період, коли молоко другого ґатунку продовжать приймати, однак уже винятково в технічних цілях для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну). (далі…)

Спалювання стерні – непоправна шкода довкіллю

imagesПора жнив – особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та
безвідповідальність. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем коло хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат.  (далі…)

Відбулась обласна нарада з питань розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій

20180706_1109056 липня у приміщенні Хмельницької обласної філармонії відбулась нарада з питань розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій, у якій взяли участь голова районної державної адміністрації Василь Сукач, голова районної ради Віктор Кривак, в.о. начальника відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів райдержадміністрації Наталія Лісевич, головний спеціаліст відділу АПР, ЕПР РДА Світлана Калинюк, представники об’єднаних територіальних громад та агроформувань району.

Відкрив форум голова обласної державної адміністрації Лозовий Вадим Миколайович. Основним питанням засідання стала стратегія розвитку аграрного сектору економіки України, з яким до присутніх звернувся заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Шеремета Віктор Васильович. (далі…)

Збір озимого ріпаку

image-0-02-01-a924aa80670c3754167f10e81a8a2ac3c4bf9354ae6b4c24b14c0b95e63e725f-VНа полях Кам’янеччини  активно тривають жнива. Станом на 5 липня поточного року практично усі підприємства району розпочали збір озимого ріпаку. Так, на звітну дату по району зібрано 1565 га озимого ріпаку або 29 % від 5372 га, що підлягають до збирання; намолочено 4309 т при середній урожайності 28,0 ц/га.  Озимої пшениці зібрано 30 га при середній урожайності 42 ц/га, озимого ячменю – 104 га при середній урожайності 54,2 ц/га.

Робоча група в складі в.о. начальника відділу АПР, ЕПР Кам’янець-Подільської РДА  Наталії Лісевич, головного спеціаліста відділу АПР, ЕПР Кам’янець-Подільської РДА Світлани Калинюк, головного спеціаліста відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва (далі…)

Безпека під час жнив

Без названия (1)З винаходом самохідних машин, люди відразу ж пристосували ці машини для полегшення ручної праці у сільському господарстві, після чого змінилася технологія збирання сільськогосподарських культур, і у зв’язку цим і з’явилися нові проблеми. А саме підвищена небезпека під час виконання робіт.

Відповідно до аналізу травматизму на підприємствах агропромислового комплексу через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі. (далі…)

Кам’янечинна жнивує

image-0-02-01-24ab328156c5d58737cf35a74fac229a1ec6f1f6d81996e6f4c1bd9c2c744a03-VЖнива увінчують напружений, сповнений клопотами хліборобський рік. Саме він переконливо доводить спроможність і вміння трудівників сільськогосподарської галузі виходити із складних, почасти непередбачуваних ситуацій. Наперекір усім погоднім умовам на Кам’янечинні набирає обертів жнивна кампанія. Все більше і більше сільськогосподарських підприємств розпочинають збір озимого ріпаку. Так, станом на 4 липня 2018 року по району зібрано 983 га озимого ріпаку або        18 % від 5372 га, що підлягають до збирання; намолочено 2803 т при середній урожайності 28,5 ц/га.  Озимої пшениці зібрано 28 га при середній урожайності 42 ц/га, озимого ячменю – 84 га при середній урожайнос58 ц/га. (далі…)

Відбулася розширена інформаційна зустріч на тему «Екологічна спільнота – Підсилення спроможності громад у повноваженні захисту довкілля»

36062836_218290075657476_1193093424648028160_n25 червня на базі Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради відбулася розширена інформаційна зустріч на тему «Екологічна спільнота – Підсилення спроможності громад у повноваженні захисту довкілля», яка була організована Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад України в партнерстві з Фондом Міжнародної Солідарності, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

На заході були присутні керівники створених ОТГ Кам’янеччини та Хмельниччини загалом, голови сільських рад, які планують найближчим часом об’єднатися, представники Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації та районної ради. (далі…)

Протипожежні заходи під час жнив

1468219647_jniva На території району розпочалась зернозбиральна кампанія. Щоб жнива пройшли без втрат хочемо ще раз наголосити на необхідності дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових. Найчастіше основними причинами виникнення пожеж під час жнивної кампанії є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

З метою попередження виникнення пожеж і загорянь на хлібних масивах розроблено ряд рекомендацій при підготовці та забезпечення протипожежного стану сільськогосподарських підприємств району до проведення зернозбиральної компанії 2018 року: (далі…)

Жнивний старт подає хороші надії

18-07-2017_zhnivaЗемля завжди віддає з лишком те, що вона одержує, і жнива у сільському господарстві це своєрідний підсумок невтомної хліборобської праці і немарні сподівання на розвиток майбутнього свого господарства.

Так наперекір погоднім умовам цьогоріч  жнивна кампанія на Кам’янеччині розпочалася в третій декаді червня місяця. В поле на збирання озимого ріпаку  вийшли ВК «Іскра 2007» та ТОВ «Фірма Династія». Станом на звітну дату всього по районі зібрано 109 га озимого ріпаку або 2 % від 5372 га, що підлягають до збирання, намолочено 324 тонн, при середній урожайності 29,7 ц/га. (далі…)

Сторінка 1 із 2412345...1020...Остання »