Інформація про роботу зі зверненнями громадян за 2016 рік

Протягом 2016 року до районної державної адміністрації надійшло 1127 письмових звернень громадян, на особистому прийомі побувало 153 громадянина. В зверненнях порушено 1280 питань.

На особистому прийомі у селищного голови Староушицької селищної ради побувало 300 громадян.

До виконкомів сільських рад надійшло 3458 письмових звернень, на особистих прийомах у сільських голів розглянуто 18765 звернень  громадян.

Всього по району розглянуто 24281 звернення, в яких порушено 27626 питань.

Відповідно до пункту 3 Указу Президента України від 07.02.2008                     № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» при районній державній адміністрації працює районна постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян. Протягом року проведено 12 засідань комісії.

У відповідності пункту 4 Указу Президента України та заходів райдержадміністрації затверджено графіки проведення особистого прийому громадян посадовими особами райдержадміністрації, виконкомів місцевих рад в кожному населеному пункті підпорядкованої території, передбачено проведення особистого прийому не рідше чотирьох разів на місяць, у тому числі двох особистих виїзних прийомів громадян та забезпечено їх проведення за затвердженими графіками (п. 6.1 Указу Президента України).

Протягом року відбулось 33 гарячих телефонних лінії, відповідно, розглянуто і вирішено 60 звернень громадян, відбулось 52 виїзних прийоми громадян, під час яких розглянуто і вирішено 130 звернень. При районній державній адміністрації за т. 9-12-79 працює телефон довіри.

У засобах масової інформації здійснюється систематичне висвітлення матеріалів щодо організації роботи із зверненнями громадян, графіків особистих прийомів, роз’яснень та консультацій з найбільш актуальних питань, що порушують громадяни у зверненнях. Всього протягом року було висвітлено 28 публікацій.

Відповідно до п. 5.1. Указу Президента України складено графіки перевірок додержання законодавства про звернення громадян у виконкомах селищної, сільських рад, структурних підрозділах райдержадміністрації. Протягом року було здійснено 20 перевірок.

В районній державній адміністрації запроваджено періодичні особисті доповіді про стан роботи місцевих органів виконавчої влади зі зверненнями громадян голів виконкомів селищної, сільських рад. Всього в 2015 році відбулось 18 особистих доповідей (п. 2 Указу Президента України).

Протягом року надійшло 10 повторних звернень. Питання, що в них порушуються  підлягають розгляду правоохоронними органами або судовому порядку. Особливо це звернення що стосувалися земельних питань, газифікації, водозабезпечення, призначення житлових субсиій та питань надання матеріальної допомоги.

В минулому році районною адміністрацією приділялась значна увага малозахищеним верствам населення: одиноким, перестарілим, багатодітним громадянам, сім’ям допомогли у придбанні будівельних матеріалів, твердого палива, лісоматеріалів. Надано одноразову грошову допомогу 391 громадянину на загальну суму 408,350 гривень.

26 лютого 2016 року під час засідання колегії розглядалось питання та прийнято розпорядження голови адміністрації «Про заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування Конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».