Президент провів нараду з питань реалізації дорожнього експерименту в західних регіонах України

64fa685c7f153e2e79ceaf9afbb1c97d_1486740488_extra_large10 лютого в рамках робочої поїздки до Івано-Франківської області Президент Петро Порошенко провів нараду з питань реалізації дорожнього експерименту в західних регіонах України.

Від Хмельниччини участь в нараді взяли голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук  та голова обласної ради Михайло Загородний. Також на заході були присутні керівники Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Тернопільської, Волинської, Рівненської обласних державних адміністрацій, голови облавтодорів, керівники фіскальних служб та силових структур.

Президент заслухав доповіді керівників областей щодо реалізації програм будівництва доріг у 2016 році та планів на 2017 рік, за результатами якої дав низку доручень.

Глава держави висловив переконання, що експеримент з відрахування 50% коштів з понадпланових надходжень від митних платежів до спеціальних фондів обласних бюджетів має бути розповсюджений на території усієї України та наголосив на важливості прискорення ухвалення рішення Уряду щодо порядку виконання цього експерименту.

IMG_6506_1_1Президент зазначив, що мають бути встановлені кінцеві терміни і враховані усі побажання та зауваження, які висловлювались під час цієї наради.

Петро Порошенко акцентував увагу на необхідності забезпечення безперешкодного фінансування видатків, пов’язаних з використання бюджетних коштів в рамках дорожніх програм: «Щоб ми не тягнули до листопада-грудня, а забезпечили своєчасне фінансування».

Президент також звернув увагу на необхідність законодавчого врегулювання питання концесійних доріг. «Нам потрібна чітка ясність законодавчого врегулювання питання концесійних доріг. Там де є концесія, ми не будемо мати потреби витрачати кошти», – сказав Петро Порошенко. Він також наголосив на важливості забезпечення прозорих тендерних процедур, які необхідні для здешевлення будівництва доріг. «Монополістів у нас бути не може. Єдина позиція – це якість і вартість», – наголосив Президент.

За словами Глави держави, також необхідно забезпечити широке інформування громадськості щодо умов та строків  будівництва доріг, що має сприяти повній прозорості використання державних коштів з урахуванням контролю з боку недержавного сектору.

Також перед учасниками наради виступили голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров та виконуючий обов’язки голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, голови обласних державних адміністрацій.