Увага! Лісовий кліщ!

7З настанням теплих сонячних днів багато людей прагнуть активного відпочинку на природі. Одні виїжджають на прогулянку до лісу інші йдуть на прогулянку до парку, багато людей працюють на присадибних ділянках.

Саме в цих місцях людей підстерігає небезпека бути ураженими лісовими кліщами.

Лісовий кліщ – це маленький паразит, який переносить віруси кліщового енцефаліту – гострого і важкого запалення центральної нервової системи.

Тож, перш за все, радимо бути уважними й обережними під час відпочинку в зарослих паркових, лісопаркових та лісових смугах, а також на пляжах, поблизу густих кущів. Варто одягати в такі місця легкий, але закритий одяг – брюки, сорочки з довгими рукавами тощо. Обов’язковим буде головний убір.

Рекомендується через кожні 2-3 години оглядати відкриті частини тіла, а при зупинці на великий привал (удень і ввечері) проводити повний огляд одягу і тіла. В одязі особливо ретельно треба перевірити всі складки. Кліщів шляхом струшування видалити не можливо.

Якщо кліщ учепився в шкіру:

-його потрібно обережно зняти, але так, щоб не розчавити і не відірвати хоботок.

-Ні в якому разі не відривайте кліща від себе різким рухом, адже, якщо смикнути сильно, то голівка комахи може відірватися й залишитися в шкірі, а це небезпечно.

-Не намагайтеся випалити кліща зі шкіри, не змазуйте його бензином або лаком для нігтів і не намагайтеся проколоти його шпилькою.

Для успішного видалення кліща необхідно:

-уражене місце змастити рослинною  олією або гасом;

-видаляючи кліща пінцетом, петлею з міцної нитки, розгойдуйте його з боку в бік і поступово витягуйте короткими, легенькими посмикуваннями;

-дістаючи кліща пальцями, обережно його викручуйте з місця укусу;

-після видалення уражене місце змажте настоянкою йоду або спиртом;

-вилученого кліща обов’язково спаліть.

-після видалення комахи обов’язково вимийте руки з милом, протріть їх спиртом.

Навіть у разі успішної «операції» потерпілого слід показати лікареві. Протягом місяця знадобиться нагляд за його станом, особливо якщо це дитина. За появи ознак захворювання (млявість, головні болі, запаморочення, ломота в суглобах), потрібною буде негайна госпіталізація!

Якщо вам не вдається витягти кліща, або його щелепи застрягли в шкірі, зверніться до лікаря.