Рослинний стрес. Як боротися?

98897558_2203716_segodnyavkrymurezkoisportitsyapogodaНе дивлячись на те, що у календарі – кінець квітня, за вікном лютує справжня зима. По всій Україні спостерігаються опади у вигляді мокрого снігу, рясних злив тощо. Температура повітря вночі опускається до -5°С, вдень підіймається до +2…+9°С , а на поверхні ґрунту коливається у межах: +3…+8°С.

Арктична маса, яка і стала причиною холоду, вкрила собою всю Україну. Найбільше страждає  Дніпровська область, але не менше погода лютує у Кіровоградській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській області.  Як повідомляє Укргідрометцентр, такі умови будуть продовжуватися ще цілий тиждень! А отже, треба знати, як допомогти рослинам подолати цей стрес.

Як похолодання впливає на рослини?

Під загрозою опинилися:

- озимі зернові культури (фаза кущіння);

- ярі культури: соняшник, кукурудза (фаза сходів);

- плодові культури (фаза цвітіння).

Наслідки для рослини:

- порушення обміну речовин, як наслідок – затримка росту;

- порушення процесу фотосинтезу, як наслідок – ослаблений імунітет, нездатність засвоїти мікро- та макроелементи та ураження патогенами.

  • Як допомогти рослинам у цій ситуації?
  • Перший спосіб – «зняти симптоми». Можна обробити уражені рослини комплексними антистресантами. *
  • Другий спосіб – «вилікувати рослину». Необхідно зачекати, поки температура повітря підніметься до +10°С. Це необхідно для того, щоб рослина продовжила процес вегетації.

Далі необхідно дослідити наслідки негативного фактору: резерв поживних елементів у рослині та наявність патогенів грибкових хвороб. Це можна зробити в агролабораторних умовах, після проведення таких аналізів: тканинна, або листова діагностика рослин та фітопатологічний аналіз.

Такий комплексний підхід допоможе саме «вилікувати» рослину, а не просто «зняти симптоми», які турбують.

картинка 3