Доступні ліки

liki-1-1024x683Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 року № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» з 1 квітня 2017 року в Україні стартувала програма «Доступні ліки», яка покликана забезпечити ліками пацієнтів з хронічними захворюваннями – серцево-судинними, бронхіальною астмою, цукровим діабетом 2 типу.

Міністерством охорони здоров’я 03.04.2017 року затверджений Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню. В Реєстрі зареєстровано 157 препаратів по 21 діючій речовині (міжнародна непатентована назва), з них 16-серцево-судинні захворювання, 2-цукровий діабет ІІ типу, 3-бронхіальна астма. Відпуск лікарських засобів здійснюється на підставі рецептів, виписаних закладами охорони здоров’я за місцем надання медичної допомоги пацієнту. Термін дії рецепта становить 30 календарних днів з моменту його виписки і отримати ліки можна буде в зручний для пацієнта день. Держава оплачує вартість ліків повністю або частково.

Загальна суму, яку цього року Уряд надає на відшкодування ліків для хворих на серцево-судинні, цукрового діабету 2 типу, бронхіальної астми  складає 500 млн. грн.

Рішенням чотирнадцятої (позачергової) сесії VIІ скликання Кам’янець-Подільської районної ради № 1 від 5 квітня 2017 року затверджена субвенція з державного бюджету на відшкодування вартості лікарських  засобів для лікування окремих захворювань  в сумі 868,1 тис. грн.

Надходження першого траншу в сумі 96,5 тис. грн. очікується вже цього місяця.