Методичні рекомендації по створенню громадських пасовищ

Культурні пасовищаУ разі виникнення потреби в створенні на території місцевої ради громадського пасовища пропонуємо наступні кроки до його запровадження:

1. Мешканці територіальної громади, які мають потребу у створенні громадського пасовища обирають уповноважену особу, яка подає відповідну пропозицію до місцевої ради.

2. Виконком місцевої ради збирає інформацію щодо потреби у створенні громадського пасовища, уточнює норми випасу, кількість наявного поголів’я худоби, визначає площу кормових угідь та встановлює за рахунок яких земель буде відбуватися створення. Розробляє Положення про громадське пасовище.

3. Орган місцевого самоврядування приймає рішення про створення громадського пасовища та затверджує розроблене виконавчим комітетом положення про громадське пасовище.

4. За дорученням органу місцевого самоврядування голова місцевої ради, у відповідності до вимог статті 122 Земельного кодексу України стосовно повноважень з передачі земельних ділянок у власність або у користування, подає клопотання до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для створення громадського пасовища.

Згідно вимог статті 123 Земельного кодексу України до клопотання місцевої ради додаються:

- графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки в межах ради, її розмір, письмову згоду землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки);

- копія свідоцтва з ЄДРПОУ;

- копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (місцевої ради);

- рішення місцевої ради про створення громадського пасовища;

- довідка про склад поголів’я на території ради початок поточного року;

- інформація щодо потреби в площі земельних ділянок для створення громадського пасовища.

5. Орган місцевого самоврядування, після отримання дозволу на проведення робіт із землеустрою, у відповідності до вимог статті 26 Закону України «Про землеустрій» замовляє документацію із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення громадського пасовища і підписує із суб’єктом господарювання, який має сертифікованих спеціалістів, договір на виконання робіт із землеустрою.

6. Розроблену та погоджену в порядку визначеному статтею 1861 Земельного кодексу України документацію із землеустрою, орган місцевого самоврядування направляє до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області за місцем знаходження земельної ділянки клопотання про отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

До клопотання додаються:

- оригінал документації із землеустрою;

- електронний документ (обмінний файл).

7. Отримавши витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, орган місцевого самоврядування звертається до Головного управління із клопотанням про затвердження документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення громадського пасовища.

До клопотання додаються:

- оригінал документації із землеустрою;

- витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

- електронний документ (обмінний файл).

8. Уповноважена особа органу місцевого самоврядування звертається до органів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно з метою реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку.

До клопотання додаються:

- копія свідоцтва з ЄДРПОУ;

- копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (місцевої ради);

- копія витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

- копія наказу про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

- копія акту приймання-передачі земельної ділянки із земель державної власності в комунальну власність.