ПОПЕРЕДЖЕННЯ !!! Робота під час аномальної спеки: скоротіть робочий час, припиніть роботу, не вдягайте синтетику

спекаДержпраці рекомендує роботодавцям змінити режим робочого дня, а працівникам — обмежити час перебування на відкритій місцевості при температурі повітря 35°С та вище. За температури більше 37ºС — не можна працювати на відкритому повітрі

Роботу при температурі зовнішнього повітря більше +37ºС за показниками мікроклімату віднесено до небезпечної (екстремальної). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі, слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря +35ºС і вище, тривалість безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з подальшим відпочинком не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання, не повинна перевищувати 4-5 годин, а для осіб без спеціального одягу — 1,5-2 години. В охолоджуваних приміщеннях, слід підтримувати температуру повітря на рівні +24-25°C — щоб уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур.

Тривалість роботи може і має скорочуватися. При перевищенні допустимого температурного режиму у виробничому приміщенні (понад 26 ºС), тривалість робочого часу може скорочуватися. Робочий час розраховують за формулою — за перевищення норми на 2 градуси робочий час скорочують на 10%. Тобто обідня перерва може тривати не годину, а годину і 40 хвилин. Якщо перевищення не на 2, а на 4 градуси, робочий час скорочують на 20%. Допустимою в офісі вважають температуру повітря до 28 градусів. Якщо ж вона вище, роботодавець має забезпечити підлеглим оптимальні умови праці: установити кондиціонери або вентилятори; провітрювати приміщення; коригувати робочий час.

Як коригувати робочий час в аномальну спеку. Рекомендовано: запровадити ранній початок робочого дня і відповідно його закінчення; зменшити тривалість робочих змін; збільшити обідню перерву.

Для профілактики зневоднення необхідно дотримуватись питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю — +10-15ºС. Аби відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, вживати підсолену воду, мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, вітамінізовані напої, киснево-білкові коктейлі. Пити воду часто і потроху. Це підтримає гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). За температури повітря більше 30ºС і роботах середньої тяжкості слід випивати не менше 0,5 л води на годину — приблизно одну склянку кожні 20 хвилин. Для підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму — вживайте фрукти та овочі.

Окрім того, роботодавцям Держпраці рекомендує в умовах підвищеної температури допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років. Одяг має відповідати погоді, забудьте про синтетику. Це дозволить уникнути теплового або сонячного удару. Симптомами цього є: головний біль, різка слабкість, запаморочення, зменшення концентрації уваги. Що робити у таких випадках: холодні компреси або душ, уникати алкоголю, замість кави краще вживати напої з меншою кількістю кофеїну, адже замість бадьорості можна отримати втому. Відмовтеся від надто “важких” та жирних страв.