Профорієнтація молоді – проблема спільна

08 КС на РДА (1)З метою обговорення основних напрямів профорієнтаційної роботи з молоддю 20 вересня 2017 року за ініціативи Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості відбулося засідання “круглого столу” на тему: «Об’єднання зусиль соціального партнерства як складова ефективної профорієнтаційної роботи з молоддю».

До обговорення питання організації профорієнтаційної роботи в районі були запрошені перший заступник голови РДА Маріанна Великохатько, начальник управління соціального захисту населення Петро Середа, начальник відділу освіти Олена Пронозюк, начальники відділів освіти Колибаївської та Китайгородської сільських рад Тетяна Залізецька та Любов Волоховська , а також представники центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та  молоді,  служби у справах дітей, заступники директорів з виховної роботи загальноосвітніх закладів району.

Директор  центру зайнятості Аліна Слободян презентувала роботу Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості щодо молодіжного ринку праці та ролі професійної орієнтації, як засобу забезпечення професійної мобільності та конкурентноздатності молоді.

Учасники круглого столу були поінформовані про напрямки  надання профорієнтаційних  послуг   молоді у 2017 році Кам’янець – Подільським районним центром зайнятості. Відбувся зацікавлений обмін думками щодо стану організації роботи з профорієнтації, заходів, які повинні бути здійснені на рівні органів влади, керівництва шкіл та центру зайнятості.

Маріанна Великохатько – перший заступник голови РДА висловила своє бачення проблеми, наголосила про гостроту й актуальність конкретної допомоги молоді в професійному самовизначенні засобами професійної орієнтації та підкреслила, що цю роботу не можна здійснювати розрізнено, навіть за допомогою досить гарних заходів, Тут вимагається систематична, послідовна і довготривала співпраця.

Учасники круглого столу обговорили проблеми, щодо організації цілісної системи  профорієнтаційної роботи  в районі та зростання її ролі в усвідомленому виборі конкурентоспроможних професій , визначили перспективи спільної діяльності та  прийняли за основу рекомендації запропоновані центром зайнятості, до яких протягом  тижня будуть внесені зміни та доповнення. Узагальнені рекомендації отримають всі сторони соціального партнерства.