Співпраця служби зайнятості з органами влади та місцевого самоврядування

IMG_3619Одним з перспективних напрямів взаємовигідного співробітництва державної служби зайнятості з підприємствами та установами є організація тимчасової зайнятості незайнятих громадян – проведення громадських робіт.

Цій темі було присвячено засідання «круглого столу», яке відбулось за ініціативи Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості 28 листопада 2017 року. У засіданні прийняли участь голова районної ради Віктор Кривак, директор районного центру зайнятості Аліна Слободян, сільські голови, представники об’єднаних територіальних громад, роботодавці району.

У своєму виступі директор районного центру зайнятості наголосила, що громадські роботи є взаємно корисними як для безробітних громадян, так і для роботодавців. «Ці роботи є соціально затребуваними та відповідають потребам місцевої громади, а також є одним із найперспективніших напрямків співпраці між службою зайнятості, органами місцевого самоврядування, роботодавцями та громадськістю», – зазначила Аліна Слободян,- вони забезпечують додаткову соціальну підтримку та тимчасову зайнятість безробітних громадян, що дуже важливо при теперішній нестачі робочих місць». Також Аліна Станіславівна зупинилась на питанні реформування державної служби зайнятості, відзначила, що служба зайнятості освоює нові підходи та форми роботи, сучасні технології, зокрема, відео резюме, комунікації з безробітними через соціальні мережі.

Під час заходу було презентовано громадський освітній проект «Прометеус», за допомогою якого є можливість підвищити свій загальний рівень знань, розширити кругозір та оновити раніше здобуті знання.

Присутні висловили загальну думку стосовно корисності та необхідності співпраці зі службою зайнятості в даному питанні, оскільки під час пошуку постійної роботи тимчасову матеріальну підтримку безробітні можуть отримати, взявши участь в громадських роботах, які організовує та проводить служба зайнятості.

Були підведені підсумки співпраці центру зайнятості та сільських голів з питань проведення на території рад громадських робіт, обговорено перспективи їх проведення у 2018 році.

Результатом заходу стало підписання угод про співпрацю на 2018 рік між Кам’янець-Подільським районним центром зайнятості та сільськими, селищною радами  щодо подальшої співпраці у вирішені актуальних питань сьогодення.