Особливим потребам – особлива увага!

IMG_3626В рамках проведення Декади зайнятості для осіб з особливими потребами 30 листопада 2017 року в Кам’янець-Подільському районному центрі зайнятості проведено семінар – презентацію Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів. Захід відвідали  25  осіб з особливими потребами. Продемонстровано можливості проходження професійної, медичної, фізичної та психологічної реабілітації в реабілітаційному центрі, та безперешкодного доступу до інформаційного простору і соціальних послуг, які надає громадянам з обмеженими фізичними можливостями районний центр зайнятості, забезпечення рівних прав та можливостей у виборі ними підходящої роботи. Всі вони отримали інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги.

IMG_36411 грудня 2017 року у приміщенні  районного центру зайнятості відбувся ярмарок вакансій за участю представника ДП Авангард-Агро «ПАТ Авангард». Директор центру зайнятості Аліна Слободян ознайомила присутніх із вакансіями роботодавця, умовами праці, формами та методами надання соціальних послуг в частині працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема, з практикою електронних засобів реєстрації і пошуку підходящої роботи.

Відсутність в належній кількості вакансій саме для осіб з інвалідністю є перешкодою у здійсненні пошуку підходящої роботи та оперативного працевлаштування. Сьогодні здійснюється стимулювання роботодавців, які створюють нові робочі місця шляхом виплати компенсації в розмірі єдиного соціального внеску за кошти ФЗДССВБ» – зазначила начальник відділу взаємодії з роботодавцями Наталія Бевзюк. Захід був наповнений змістом конструктивності, доброзичливості, вболівання всіх учасників за перспективи забезпечення зайнятості населення району, у тому числі  осіб з особливими потребами.

Працівниками центру зайнятості ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо можливостей створення спеціалізованих робочих місць для інвалідів за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів. На Кам’янеччині визначені спільні дії з управлінням соціального захисту населення.

У січні-листопаді 2017 року послугами Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості скористались 174 особи з інвалідністю. Всі вони отримали інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, брали участь в різноманітних інформаційних семінарах. Не зважаючи на складності повсякдення, за сприянням служби зайнятості вдалось знайти постійну роботу 39 особам з інвалідністю.

За спрямуванням районного центру зайнятості 19 осіб з інвалідністю проходили професійне навчання і всі вони сьогодні є працевлаштованими, 26 були задіяні в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Станом на 1 грудня 2017 року на обліку в Кам’янець-Подільському районному центрі зайнятості перебуває 48 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Для них продовжується пошук підходящої роботи. Однак, труднощі у працевлаштуванні зазначеної категорії громадян виникають у зв’язку з тим, що роботодавці переважно створюють для інвалідів некваліфіковані робочі місця та з мінімальною заробітною платою.

Інформаційно-роз’яснювальні та профорієнтаційні заходи, що проходять протягом Декади зайнятості, широко висвітлюватимуться в засобах масової інформації, сприятимуть розвитку соціально відповідального бізнесу та соціального діалогу в суспільстві.

Тож знайдемо роботу разом!