Співпраця з роботодавцями – основний пріоритет роботи служби зайнятості

Державна служба зайнятості є посередником на ринку праці між роботодавцем та пошукачами роботи. Співпраця з роботодавцями допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості безробітних.Протягом січня-листопада 2017 року послугами Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості скористалися 710 роботодавців. З початку року, 333 роботодавців подали до Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості 1020 вакансій, що на 61 більше, ніж у січні-листопаді 2016 року.

Ситуація на ринку праці району характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, офіціант, охоронник); робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом (тракторист-машиніст с/г виробництва, тракторист, водій, столяр, слюсар-ремонтник, швачка). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Середня заробітна плата на 1 вакансію становила 3647,50 грн. Найвищий рівень заробітної плати пропонували на ДП КВЗП «Кам’янець-Подільський» (тракторист), філія «МРІЯ» товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН» (електрик дільниці),  ФІЛІЯ “ПТАХОФАБРИКА “АВІС” ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “АГРОХОЛДИНГ АВАНГАРД” (укладальник-пакувальник).

Найбільшу кількість вакансій подавали: ТОВ “ПРОМТЕХНТРАНС” – 111 вакансій, ФІЛІЯ “КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА” ТзОВ СГП НІБУЛОН – 52 вакансії, ФІЛІЯ “ПТАХОФАБРИКА “АВІС” ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “АГРОХОЛДИНГ АВАНГАРД” – 43 вакансій, ФІЛІЯ “МРІЯ” ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА “НІБУЛОН” – 24 вакансії.

За сприяння служби зайнятості отримали роботу 935 осіб, з них 686 осіб з числа безробітного населення. На нові робочі місця працевлаштовано 5 безробітних з компенсацією єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 3 роботодавцям.

Районний центр зайнятості організовує підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації під конкретне замовлення роботодавців за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Протягом січня-листопада 2017 року під замовлення роботодавців проходили навчання 308 безробітних на замовлення 105 роботодавців міста та району.

      З початку року на громадські та інші роботи тимчасового характеру Кам’янець-Подільським районним центром зайнятості працевлаштовано 327 осіб з числа безробітних. Так, 5 сільських рад організували громадські роботи для 28 осіб з числа безробітних і на такі цілі з місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування використано по 26,6 тис. грн. (Грушківська, Крушанівська, Довжоцька та Слобідсько-Рихтівська, Колибаївська сільські ради). У роботах тимчасового характеру прийняли участь 299 осіб з числа безробітних. Тимчасові роботи організували 18 підприємств міста та району.

Разом із тим, роботодавець є активним учасником різноманітних заходів служби зайнятості, зокрема, засідань круглих столів, ярмарок та міні-ярмарок вакансій, презентацій професій, ярмарок професій, презентацій роботодавців, семінарів тощо.