Співпраця з роботодавцями – основний пріоритет роботи служби зайнятості

Державна служба зайнятості є посередником на ринку праці між роботодавцем та пошукачами роботи. Співпраця з роботодавцями допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості безробітних.

Протягом 2017 року послугами Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості скористалися 731 роботодавець.

З початку року, 340 роботодавців подали до Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості 1063 вакансій, що на 70 більше, ніж за відповідний період минулого року.

Ситуація на ринку праці району характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, офіціант, охоронник); робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом (тракторист-машиніст с/г виробництва, тракторист, водій, столяр, слюсар-ремонтник, швачка). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Середня заробітна плата на 1 вакансію становила 3640,90 грн. Найвищий рівень заробітної плати пропонували на ДП КВЗП «Кам’янець-Подільський» (тракторист), ФІЛІЯ “ПТАХОФАБРИКА “АВІС” ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “АГРОХОЛДИНГ АВАНГАРД” (укладальник-пакувальник).

Найбільшу кількість вакансій подавали: ТОВ “ПРОМТЕХНТРАНС”–122 вакансії, ФІЛІЯ “КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА” ТзОВ СГП НІБУЛОН–52 вакансії, ФІЛІЯ “ПТАХОФАБРИКА “АВІС” ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “АГРОХОЛДИНГ АВАНГАРД”–43 вакансії, ФІЛІЯ “МРІЯ” ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА “НІБУЛОН” – 35 вакансій.

За сприянням служби зайнятості з початку року працевлаштовано 702 особи із статусом безробітного, з них 235 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванні. Рівень працевлаштування безробітних становить 29%.  На нові робочі місця працевлаштовано 5 безробітних з компенсацією єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 3 роботодавцям.

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості велику увагу приділяє професійній підготовці, перепідготовці або підвищенню кваліфікації незайнятого населення. За 12 місяців 2017 року охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою або підвищенням кваліфікації 322 безробітних, що становить 13 % від кількості безробітних громадян на обліку. Рівень працевлаштування після завершення професійного навчання становить 99 %.

Для задоволення кадрових потреб роботодавців району професійна підготовка організовувалася за різними формами та видами навчання. Пріоритетним напрямком залишається професійне навчання під конкретне замовлення роботодавців. За 12 місяців 2017 році було організовано підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних на замовлення 110 підприємств міста та району.

З початку року на громадські та інші роботи тимчасового характеру Кам’янець-Подільським районним центром зайнятості працевлаштовано 341 особа з числа безробітних. Так, 5 сільських рад організували громадські роботи для 29 осіб з числа безробітних і на такі цілі з місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування використано по 27,6 тис. грн. (Грушківська, Крушанівська, Довжоцька та Слобідсько-Рихтівська, Колибаївська сільські ради). У роботах тимчасового характеру прийняли участь 312 осіб з числа безробітних. Тимчасові роботи організували 20 підприємств міста та району.

Разом із тим, роботодавець є активним учасником різноманітних заходів служби зайнятості, зокрема, засідань круглих столів, ярмарок та міні-ярмарок вакансій, презентацій професій, ярмарок професій, презентацій роботодавців, семінарів тощо.

До відома: актуальними на початок 2018 року залишалось 14 вакансій. Серед них вакансії продавців, підсобних робітників, водіїв автотранспортних засобів.

Інформацію підготував відділ взаємодії з роботодавцями Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості

Довідки за тел.: 9-12-40, 3-38-56 (відділ взаємодії з роботодавцями, відділ надання соціальних послуг)