Свято Водохреща: правила безпеки під час зимового купання

imagesНапередодні чудового зимового народного свята Водохреща, під час якого проводяться заходи на зимових водоймах з залученням великої кількості людей, відділ містобудування, архітектури, ЖКГ та  з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації звертається до жителів району з проханням дотримуватися правил безпечної поведінки на водних об’єктах під час перебування на кризі та купання.

ПАМЯТАЙТЕ!

1. Купатися можна тільки у встановлених місцях у присутності представників служби порятунку і медичних працівників.

2. Перед купанням в ополонці необхідно розігріти тіло, зробивши розминку, пробіжку. Не рекомендується вживати спиртні напої, забороняється купатися в стані алкогольного сп’яніння.

3. До ополонки необхідно підходити в зручному, неслизькому взутті, що легко знімається, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще за все використовувати черевики, або вовняні шкарпетки.

4.Переконайтеся, що сходи для спуску в воду стійкі.

5. Поринати краще за все, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку.

6.При вході у воду намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте. Перебувати в ополонці можна не більше 1 хвилини, щоб уникнути переохолодження.
7.Стежте за дітьми під час їх занурення в ополонку. Дитина, яка злякалася, може розгубитися та забути, що вона вміє плавати.

8. Після купання (занурення) розітріть себе і дитину махровим рушником та одягніть сухий одяг.

9.В цілях зміцнення імунітету та унеможливлення переохолодження необхідно випити гарячий чай із заздалегідь підготовленого термоса.

10. Купання в ополонці протипоказано людям при гострих і хронічних захворюваннях.
11. Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Слід пам’ятати, що надійний лише чистий, не запорошений снігом  лід голубого чи білого кольору. Безпечна товщина льоду становить для однієї людини 5-7см, для групи людей – не менше 15см.

Якщо ви виявили у себе перші ознаки загального переохолодження організму після купання (зокрема тремтіння, посиніння шкіри, болі у пальцях рук і ніг), негайно звертайтесь за необхідною медичною допомогою.

При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла та тепло одягти.

Будьте обережні при зануренні в крижану воду на Водохреща, не допускайте переохолодження організму!

 

Начальник відділу містобудування,

архітектури, ЖКГ та з питань цивільного

захисту населення райдержадміністрації                                                       В. Григор’єв