Всесвітній день водно-болотних угідь

tovtruДо Всесвітнього дня водно-болотних угідь 2 лютого 2018 року о 10 год. на базі НПП «Подільські Товтри» планується проведення круглого столу з проблемних питань збереження водно-болотних угідь за участю Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА, Хмельницького обласного управління водних ресурсів, Природничого факультету КПНУ, Кам’янець-Подільського районного осередку ВЕЛ, Товариства Подільських природодослідників та природолюбів, голів ОТГ, представників Кам’янець-Подільської РДА, відділу держгеокадастру Кам’янець-Подільської РДА, асоціації Дністровських парків.

До відома! 2 лютого всі країни від Південної Америки до Близького Сходу святкують Всесвітній день водно-болотних угідь – щорічне свято, яке підкреслює цінність цих угідь для екологічного здоров’я світу та зусиль, спрямованих на збереження цих важливих ареалів. Водно-болотні угіддя є регуляторами водного режиму і підтримують існування характерної флори та фауни, особливо водо-плавних птахів.

А чи відомо Вам, що на території нашого краю знаходиться два водно-болотних угіддя міжнародного значення, що охороняються Рамсарською конвенцією – Бакотська затока та пониззя р. Смотрич?

Рамсарська конвенція – це “Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів”, яка була підписана в іранському місті Рамсар 02 лютого 1971р. Вона була створена для збереження водно-болотних угідь і водоплавних птахів, для призупинення прогресуючого наступу людини на водно-болотні угіддя та їх втрату нині і в майбутньому. Завданням Конвенції є керівництво охороною та розумним використанням угідь по всьому світу. До неї входить 141 країна світу. Україна приєдналась до Конвенції 01 грудня 1991р. Для занесення до “Списку водно-болотних угідь міжнародного значення” водно-болотне угіддя має відповідати критеріям, визначеним Конвенцією, готується його опис і надсилається для розгляду і затвердження до Секретаріату Рамсарської Конвенції. Зараз мережа водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні нараховує 33 водно-болотних угіддя. Серед них 2 об’єкти, що знаходяться на території Національного природного парку “Подільські Товтри” – Бакотська затока і пониззя р. Смотрич.

Бакотська затока виникла після затоплення ділянки р. Дністер і розташована поблизу с. Гораївка Кам’янець-Подільського району. Затока виникла після затоплення низинної ділянки р. Дністер у процесі заповнення дністровського водосховища. Розташована в каньоні річки і репрезентує типові для басейну верхнього Дністра природні комплекси рослинності і тваринного світу. Відіграє важливу роль у збереженні хижих птахів. Забезпечує тривале перебування під час весняних і осінніх міграцій птахів водно-болотного комплексу, а також у нересті риб. Збереження природних цінностей угіддя забезпечується завдяки його входженню до складу Національного природного парку “Подільські Товтри”.