Круглий стіл з питань збереження водно-болотних угідь

DSCN32462 лютого 2018 року до Всесвітнього дня водно-болотних угідь на базі НПП «Подільські Товтри» було проведено засідання круглого столу з проблемних питань збереження водно-болотних угідь за участю директора НПП «Подільські Товтри» Оцишена О.В., заступника директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Якубаша Р.А., інженера з використання водних ресурсів міськрайонного управлінняводного господарства Бойка Р.І., заступника голови Кам’янець-Подільської райдержадміністрації  Чумака М.П., головного спеціаліста відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Лісевич Н.А., представників DSCN3198природничого факультету КПНУ ім. Івана Огієнка, Кам’янець-Подільського районного осередку ВЕЛ, Товариства Подільських природодослідників та природолюбів, представників Староушицької, Китайгородської та Слобідо-Кульчієвецької ОТГ, представників асоціації Дністровських парків.

Присутніми було обговорено проблемні питання збереження водно-болотних угідь та шляхи їх вирішення. Зокрема, щодо створення водно-болотними угіддями в населених пунктах сприятливих умов для DSCN3214життя присутніх поінформували провідні фахівці з екологічної освіти Одукалець І.О. та Дем’янова О.В. Найкращий знавець флори району, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу, кандидат біологічних наук Горбняк-Юліна Л.Т. розповіла про поновлення інформаційних даних про ВБУ. Старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Дребет М.В. провів моніторинг рукокрилих Поділля. На природоохоронних заходах для збереження та раціонального використання ресурсів ВБУ зосередив увагу присутніх начальник відділу державної охорони ПФЗ Спасюк О.М. Інженер з використання водних  ресурсів міськрайонного управління водного господарства Бойко Р.І. провів ознайомлення з геоінформаційною системою «Водні ресурси Хмельницької області». Завідувач науково-дослідного відділу Кучинська О.П. розповіла про план заходів щодо збереження та охорони водно-болотних угідь НПП «Подільські Товтри».

Наприкінці засідання було наголошено на необхідності дотримання законодавства, створення умов для співпраці НПП «Подільські Товтри» з органами місцевого самоврядування з метою підтримання водно-болотних угідь в належному стані та недопущення їх забруднення.