Увага – нерест!

початок нерестуНерест – особливий період у житті риб, адже починається їх розмноження і від того, наскільки успішно пройде цей період залежить відтворення біорізноманіття і сталість популяції риб у водоймах. На нерест риби впливають багато умов, серед яких найголовніша – температура води у водоймі. Рано на весні починають нереститись: щука, окунь, в’язь, пізніше – плітка, лящ, судак, у кінці весни і на початку літа – плоскирка, карась, короп, лин, сом, верховодка та інші види риб.

Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, рибалкам – любителям у нерестовий період дозволено лише любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання. Порушення правил рибальства під час нерестової заборони карається як накладенням штрафів, так і притягненням до адміністративної відповідальності.

Перелік ділянок водойм Кам’янець – Подільського району де в нерестовий період 2018 року дозволено спортивно – любительське рибальство:

  1.  р. Смотрич в адміністративних межах с. Цвіклівці.
  2. р. Тернавка адміністративних межах с. Врублівці.
  3. р. Мукша  в адміністративних межах с.Тарасівка.
  4. р. Збруч в адміністративних межах с. Збруч.

З переліком ділянок водойм Хмельницької області, де дозволено рибальство, затверджених Наказом від 15.03.2018 року №11 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в 2018 році» можна ознайомитись за посиланням  http://darg.gov.ua/files/10/03_26_nerest_khmeln.pdf