Співпраця з роботодавцями – основний пріоритет роботи служби зайнятості

Державна служба зайнятості є посередником на ринку праці між роботодавцем та пошукачами роботи. Співпраця з роботодавцями допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості безробітних.

Протягом січня-березня 2018 року послугами Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості скористалися 199 роботодавців.

З початку року 167 роботодавців подали до Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості 461 вакансію.

Ситуація на ринку праці району характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, кухар, охоронник); робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва, тракторист, водій автотранспортних засобів, столяр, слюсар-ремонтник, швачка). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Середня заробітна плата на 1 вакансію становила 5024,90 грн. Найвищий рівень заробітної плати пропонували на , ФІЛІЇ “ПТАХОФАБРИКИ “АВІС” ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “АГРОХОЛДИНГ АВАНГАРД” (обліковець, оператор птахофабрик), ПРИВАНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АВАНТ-АГРО» (охоронник, головний агроном, майстер з експлуатації та ремонту машин та механізмів, тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва ).

Найбільшу кількість вакансій протягом січня-березня 2018 року подавали: ФІЛІЯ “ПТАХОФАБРИКА “АВІС” ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “АГРОХОЛДИНГ АВАНГАРД, ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ДП КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО ПАТ «ГІПСОВИК» АЛЬФА-ГІПС», ПАТ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ЦЕМЕНТ».

За сприянням служби зайнятості з початку 2018 року працевлаштовано 132 особи з числа безробітного населення, з них 35 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванню.

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості велику увагу приділяє професійній підготовці, перепідготовці або підвищенню кваліфікації незайнятого населення. У січні – березні 2018 року проходили навчання 138 осіб. Пріоритетним напрямком залишається професійне навчання під конкретне замовлення роботодавців. За відповідний період 2018 року було організовано підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних на замовлення 27 підприємств міста та району.

З початку року в роботах тимчасового характеру прийняло участь 113 осіб з числа безробітного населення, у громадських роботах на території Довжоцької сільської ради 2 осіб. Тимчасові роботи організувались на 9 підприємствах міста та району (ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ТДВ «АДАМС», ТОВ «ЕЛЕКТРОТЕРМ», ДП «АВАНГАРД»АГРО ПАТ «АВАНГАРД» ВК «СПЕЦРЕМБУД»).

Разом із тим, роботодавець є активним учасником різноманітних заходів служби зайнятості, зокрема, засідань круглих столів, ярмарок та міні-ярмарок вакансій, презентацій професій, ярмарок професій, презентацій роботодавців, семінарів тощо.

До відома: актуальними залишається 46 вакансій. Серед них вакансії бухгалтерів, трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водіїв автотранспортних засобів, підсобних робітників.

Інформацію підготував відділ взаємодії з роботодавцями Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості

Довідки за тел.: 9-12-40, 3-38-56 (відділ взаємодії з роботодавцями, відділ надання соціальних послуг)