День довкілля

день довкілляДень навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.

Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху. Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

В 2018 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 21 квітня.

Кожен сьогодні здатен поліпшити екологічну ситуацію: посадити дерево, прибрати сміття у парку чи в своєму дворі,  тобто на власному прикладі довести нашу здатність у вирішенні надважливого питання – питання екології. Тому що в майбутньому воно торкнеться не тільки нашого життя, а й здоров’я наших дітей, а саме діти – це майбутнє нашої держави».