Шана за подвиг, вдячність за мир

DSCN0498Вже минуло 73 роки відтоді, як перемогою над нацизмом завершилася Друга світова війна. 8 Травня –День пам’яті і примирення,  це той день, коли ми віддаємо шану людям, на долю яких випали буремні роки боротьби за свободу нашої Батьківщини. І він символізує не лише героїзм, силу духу та самопожертву в ім’я Перемоги, а вічну скорботу за тими, хто заплатив життям за мирне майбутнє для прийдешніх поколінь.

Тому, кожного року ми йдемо до обелісків, щоб подякувати загиблим за мирне небо над головою. Все менше і менше залишається ветеранів війни, вони ідуть у Вічність, а про тих, хто ще залишився  не забувають і пам’ятають. Щороку читачі Кам’янець-Подільської районної бібліотеки для дітей – учні Довжоцького НВК, навідують учасників бойових дій.  І щоразу сивочолі ветерани  згадують все нові, і нові епізоди того фронтового часу. У DSCN0490свої 92 роки, Бельзак Марія Василівна чекає на такі зустрічі,  розповідає дітям про лихоліття воєнних років. Ще юною дівчиною Марія Василівна потрапила на війну, пережила страшні фронтові будні, пам’ятає, як потрапила у полон з якого їх визволяла радянська авіація. «Все небо було темне від літаків», – зі сльозами на очах згадує Марія Василівна, – «А, коли оголосили про Перемогу радості не було меж». Нічого не хотіла юна фронтовичка, ні почестей, ні слави тільки знову опинитись у рідній домівці, обійняти близьких та випити джерельної води.

Ми дякуємо Всім тим, хто ціною власного здоров’я і життя здобував Перемогу. Наступні покоління будуть завжди пам’ятати, якою ціною українці вибороли і виборюють мирне життя.