Міжнародний День біорізноманіття

День біорізноманіття22 травня увесь світ відзначатиме Міжнародний День біорізноманіття –  це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біоти, яка є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

Біорізноманіття Земної кулі – це приблизно 1,6 млн. описаних біологічних видів. Однак, буквально з кожним днем біологічне різноманіття Землі скорочується. Все це змінює екологічний баланс на планеті і загрожує серйозними незворотними наслідками.

На жаль, людина стала головним ворогом природи, так як 60% всієї екологічної системи бездумно використовується людьми. Це природним чином впливає на збереження біологічних видів.  Адже, будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі і представляється часткою харчового ланцюга, який складається в харчовій мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Результат – опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті погіршення умов життя.

Тому, кожен, хто небайдуже ставиться до майбутнього планети, повинен зробити все, щоб біологічне різноманіття збереглося в його багатющому вигляді якомога довше.