На Кам’янеччині посівна кампанія -2018 на фінішній прямій

посівнаПосівна кампанія поточного року наближається до завершення, попри те що посів ранніх культур розпочався дещо пізніше ніж за звичай, тільки на початку квітня місяця, на сьогодні майже завершено посів пізньої групи культур.

За попередніми даними загальна посівна площа сільськогосподарських культур по всіх категоріях господарств становитиме 75,7 тис. га, що на 1 тис. га перевищує минулорічний показник.

50% в структурі посівних площ займатимуть зернові культури, 33 % технічні, майже 9 %  кормові та  8 % картопля і овоче-баштанні.

Всього по району ранніми зерновими та зернобобовими культурами  засіяно 4,5 тис. га, з них 3,3 тис. га ярий ячмінь, 489 га яра пшениця, 44 га овес, 68 га викосуміш  та 577 гороху. В цьому році, майже в двічі збільшено посівну площу гороху. Найбільші площі посіву гороху та ярого ячменю по ПП «Аграрна компанія 2004». Площа посіву кукурудзи на зерно становить17,5 тис.га, що на 19 % перевищує минулорічний показник, з них майже 50% засіяно ТОВ «Енселко Агро». Також, посіяно 436 га квасолі та 61 га гречки.

З технічних культур найбільшу площу займають соняшник та соя. На сьогодні, завершено посів соняшнику, площа посіву якого в поточному році становить 8,8 тис. га, що 22 % більше ніж в 2017 році. Найбільша площа засіяна даною культурою в ТОВ «Промінь Галичина». Також, майже завершено посів сої, станом на звітну дату посіяно 10,1 тис. га або 95  % до прогнозу.

Крім того, господарствами населення посіяно 1,0 тис. га овочів та посаджено 4,8 тис. га картоплі.

Паралельно  з посівною кампанією здійснюється  комплекс заходів по догляду за посівами озимих та ранніх ярих культур, а також продовжується робота по накопиченню матеріально – технічних ресурсів.