Жнивний старт подає хороші надії

18-07-2017_zhnivaЗемля завжди віддає з лишком те, що вона одержує, і жнива у сільському господарстві це своєрідний підсумок невтомної хліборобської праці і немарні сподівання на розвиток майбутнього свого господарства.

Так наперекір погоднім умовам цьогоріч  жнивна кампанія на Кам’янеччині розпочалася в третій декаді червня місяця. В поле на збирання озимого ріпаку  вийшли ВК «Іскра 2007» та ТОВ «Фірма Династія». Станом на звітну дату всього по районі зібрано 109 га озимого ріпаку або 2 % від 5372 га, що підлягають до збирання, намолочено 324 тонн, при середній урожайності 29,7 ц/га.

Більш активній фазі хлібозбирання заважають складні погодно – кліматичні умови – часті дощі. Тому й доводиться сільськогосподарським підприємствам вичікувати слушної нагоди.

Всього до збирання ранніх зернових і зернобобових культур в 2018 році підлягає 20,2  тис. га, в тому числі: озимої та ярої пшениці  – 15,1 тис. га., озимого жита –0,3 тис. га., озимого і ярого ячменю – 4,2 тис. га., вівса –0,02 тис.га., зернобобових – 0,6 тис га., озимого та ярого ріпаку –  5,4 тис. га.

Важливим фактором впливу на терміни і якість проведення жнивних робіт, є  стан готовності машинно-тракторного парку.

Згідно проведеного моніторингу в сільгосппідприємствах району на жнивах поточного року працюватиме: 132 зернозбиральні комбайни (в тому числі 68 власних комбайнів аграріїв району, 49 комбайнів інвесторів, що орендують понад 30% площ в районі та 15  додатково залучених), з них: 104 високопродуктивні комбайни іноземного виробництва, які  за технічними характеристиками за 1 день можуть обмолотити більше 30 га площ та 28 комбайнів вітчизняного та спільного виробництва.

На даний час продовжується ремонт техніки, так станом на звітну дату готовність становить  98 %.

На території району підготовлено до приймання зерна елеватор філії «Смотрич» ТОВ СП «НІБУЛОН» с. Кам’янка. Який може забезпечити одночасне зберігання 66 тис. тонн зерна, маючи в своєму арсеналі 3 зерносушарки  сумарною продуктивністю 250 тонн/год.

Крім того, ТОВ СП «Весна 21» с. Гуменці має склади на 55 тис. тонн зерна та 2 зерносушарки сумарною продуктивністю до 140 тонн/год. Проте, наразі проводяться ремонтні роботи по відновленню силусів та транспортерів пошкоджених в результаті негоди.