Протипожежні заходи під час жнив

1468219647_jniva На території району розпочалась зернозбиральна кампанія. Щоб жнива пройшли без втрат хочемо ще раз наголосити на необхідності дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових. Найчастіше основними причинами виникнення пожеж під час жнивної кампанії є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

З метою попередження виникнення пожеж і загорянь на хлібних масивах розроблено ряд рекомендацій при підготовці та забезпечення протипожежного стану сільськогосподарських підприємств району до проведення зернозбиральної компанії 2018 року:

 1. Наказом керівника підприємства призначити відповідальних осіб за протипожежний стан будівель, споруд, приміщень, дотримання протипожежного режиму, забезпеченням справності електроустановок, технологічного обладнання, систем протипожежного захисту, на яких покласти контроль за вжиттям необхідних заходів щодо усунення виявлених недоліків.
 2. Силами відповідальних за забезпечення пожежної безпеки працівників, добровільних пожежних дружин (команд) провести комісійні огляди стану забезпечення пожежної безпеки сільськогосподарських, адміністративних, громадських, складських та інших будівель з масовим перебуванням людей.
 3. В ході проведення оглядів проаналізувати стан та визначити додаткові заходи щодо посилення пожежної безпеки підпорядкованих об’єктів.
 4. Здійснити перевірку працездатності, за необхідності, встановити відремонтувати та здійснити  технічне обслуговування автоматичної  пожежної сигналізації  на зерноскладах та матеріальних складах.
 5. Перевірити чи закриті плафонами із суцільного скла лампи розжарювання на складах.
 6. Перевірити системи внутрішнього протипожежного водопостачання (наявність та стан пожежних кранів, наявність рукавів, важелів для полегшення відкривання кранів, наявність та стан пожежних шаф).
 7. Здійснити комісійні обстеження, а за необхідності, відремонтувати системи захисту будівель від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів.
 8.  Провести огляд стану електромереж та електроустановок, здійснити заміри опору ізоляції силової та освітлювальної електромережі. Встановити постійний контроль за правильністю їх утримання, експлуатації, своєчасним якісним ремонтом.
 9. Очистити будівлі, виробничі та складські приміщення, горища та підвали від легкозаймистих та горючих матеріалів. Категорично заборонити спалювання сміття та відходів поблизу будівель та споруд (їх утилізацію здійснювати у спеціально відведених для цього місцях).
 10. Перевірити технічний стан наявної пожежної техніки (пожежних автомобілів, мотопомп, тощо).
 11. Перевірити стан систем зовнішнього протипожежного водопостачання (пожежних водоймищ, гідрантів, водонапірних веж Перевірити стан під’їздів до джерел протипожежного водопостачання, наявність покажчиків (для водонапірних веж – наявність пристроїв (кранів) для забору води пожежними автомобілями), стан колодязів, де розміщуються пожежні гідранти (за необхідності очистити від сміття).
 12. Забезпечити територію, будівлі, приміщення  та авто техніку необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння – вогнегасників (за необхідності – провести їх технічне діагностування та перезарядку), укомплектувати необхідним інвентарем пожежні щити.
 13. За необхідності, визначити порядок зберігання та використання вибухонебезпечних речовин, балонів з газами, карбіду кальцію та інших матеріалів, що мають підвищену пожежну небезпеку. Особливу увагу звернути на відповідність протипожежним вимогам місць їх зберігання та використання.
 14. На кожному підприємстві розробити та затвердити загальнооб’єктові (на території  зернотоків в приміщеннях зерноскладів тощо) інструкції щодо заходів пожежної безпеки, з вимогами якими ознайомити увесь персонал об’єкту.
 15. Посадовим особам  при необхідності,  пройти спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.
 16. Дерев’яні конструкції горищних приміщень зерноскладів та матеріальних складів, при необхідності, просочити вогнетривким розчином.
 17. Перевірити існуючу електромережу, а саме стан з’єднання, відгалуження жил проводів, чи проведено попередньо опресовку, зварювання, чи є спеціальні затискачі.
 18. Перед дозріванням колосових (період високої стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф’яних масивів, автомобільних шляхів та залізниць необхідно обкосити (з прибиранням скошеного) і оборати смугою не менше 4 м завширшки.