Відбулася розширена інформаційна зустріч на тему «Екологічна спільнота – Підсилення спроможності громад у повноваженні захисту довкілля»

36062836_218290075657476_1193093424648028160_n25 червня на базі Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради відбулася розширена інформаційна зустріч на тему «Екологічна спільнота – Підсилення спроможності громад у повноваженні захисту довкілля», яка була організована Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад України в партнерстві з Фондом Міжнародної Солідарності, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

На заході були присутні керівники створених ОТГ Кам’янеччини та Хмельниччини загалом, голови сільських рад, які планують найближчим часом об’єднатися, представники Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації та районної ради.

35235732_218290252324125_1188775152859480064_n18 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», що запроваджує новий дозвільний документ – висновок з оцінки впливу на довкілля. Згідно Закону, оцінка впливу на довкілля необхідна при прийнятті рішення про «планову діяльність», а саме: будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природнє середовище. Оцінки впливу на довкілля для певних видів діяльності будуть видавати місцеві територіальні органи.

20 березня 2018 року схвалено Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку», що набув чинності 12 квітня 2018 року та незабаром буде введено в дію. Закон поширюється на документи державного планування, які стосуються сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою (схеми) та виконання яких передбачатиме реалізацію видів діяльності (або які містять види діяльності та об’єкти). Тому головним акцентом в розмові представника Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лідії Євтушенко було, яка саме ефективність і результативність у об’єднанні. Вона наголошувала, що час ламати стереотипи і впевнено рухатися вперед, не боятися робити реформи, адже якщо нічого не змінювати, необхідного результату та ефекту не буде. Лідія Євтушенко детально присвятила темі створення різного роду проектів цілий блок робочого розпорядку програми. Адже, лише формуючи грамотно і прораховано той чи інший проект інфраструктури, громада отримує кошти з фонду регіонального розвитку.

36251051_218289785657505_3826296294247235584_nГромада може бути спроможною та розвинутою лише тоді, коли працює в унісон з державними програмами. Обговорювались питання ефективності використання державних та місцевих ресурсів, надано практичні інструменти реалізації проектів, їх пріоритезація та екологічне спрямування, джерела фінансування.

Експерти Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства провели тренінг з проектного менеджменту, а експерти Центру еколого-експертної аналітики Міністерства екології та природних ресурсів України зосередилися на практичних коментарях реалізації Законів «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку, опрацюванні практичних навиків реалізації нових повноважень органів місцевого самоврядування.

Представник центру еколого-експертної аналітики Міністерства екології та природних ресурсів України Юлія Яненко розповідала про дотримання екологічних норм при розробці і формуванні проектів. В будь-якому випадку, по завершенні розробки проекту має бути висновок еколога про те, що даний об’єкт інфраструктури ніяким чином не вплине на екологію. Це є масштаби європейських стандартів.

Загалом зустріч була досить плідною, задавалося чимало питань, обговорювалися стандарти нової української школи та всіх реформ, які поступово мають втілюватися в життя та висловлювались побажання подальшої співпраці.