Бібліотека – центр громади

18 березня в центральній бібліотеці було організовано круглий стіл “Партнерство влади, освіти, бізнесу, громадськості задля розвитку бібліотек” в рамках громадських обговорень “Бібліотека – центр громади” та Програми української бібліотечної асоціації з адвокації “Через бібліотеки – до знань!”. Апарат районної державної адміністрації  на зустрічі представляла Ольга Вінська.
На початку обговорення директор міської ЦБС Валерій Любецький представив учасників круглого столу та надав слово головному спеціалісту управління культури, туризму і курортів Хмельницької облдержадміністрації Катерині Чабан. Вона зазначила, що метою круглого столу є виявлення думки громади з приводу розвитку та діяльності бібліотек, їх відповідності потребам громади, налагодження партнерських стосунків між владою, бібліотекою та громадою.
Директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Островського, Заслужений працівник культури України Надія Синиця охарактеризувала сучасний стан бібліотек області та ознайомила із питаннями, які виносяться на обговорення громадськості:
Якою має бути бібліотека нашої громади?
Як зробити бібліотеки комфортними і привабливими для користувачів?
Як забезпечити гідне фінансування бібліотек?
Як покращити обізнаність громади про послуги бібліотек, які діють у місті?
Як застосовувати партнерство влади, бізнесу, громадськості для розвитку бібліотек?
Цікаві ідеї прозвучали з вуст учасників круглого столу.  Заступник директора департаменту гуманітарної політики, начальник управління культури і туризму Кам’янець-Подільської міської ради Ольга Чорнобиль запропонувала активніше впроваджувати нові технології, більше працювати з молоддю та дітьми, удосконалювати базову мережу.  Головний спеціаліст районного відділу культури Катерина Олійник підняла питання поповнення бібліотечних фондів та утримання приміщень бібліотек на селі.  Директор наукової бібліотеки КПНУ ім. І. Огієнка, доктор історичних наук, професор Віктор Прокопчук висловив ідею об’єднання бібліотечиних фондів, створення єдиного електронного каталогу для користувачів, щоб вони легко могли орієнтуватися де саме їм можна шукати потрібну книгу. Він зазначив, що бібліотека університету відкрита для всіх, не лише студентів, і її послугами скористались більше 700 мешканців міста.
Також висловились заступник директора з навчально-виховної роботи коледжу культури і мистецтв Олександра Павлюк; голова громадської ради при виконкомі міської ради Алла Буданцева; методист міського управління освіти і науки Світлана Лівіцька; методист з питань інформації та виховної роботи районного відділу освіти Сергій Соломон; викладач коледжу культури і мистецтв Валентина Булаєнко; директор районної ЦБС Надія Федорчук; голова постійної депутатської комісії з питань  освіти, культури, туризму, молоді та спорту Кам’янець-Подільської міської ради Євген Ободовський; від користувачів бібліотек виступила психолог соціального центру “Надія” Галина Гринішина.

Серед цікавих пропозицій було створення бібліотек-кав’ярень для затишку і комфорту читача, наявність книг у місцях відпочинку молоді, проведення акцій “подаруй комп’ютер” для людей з обмеженими можливостями.
По закінчені дискусії Надія Синиця підвела її підсумок, а Катерина Чабан зачитала протокол, в якому зазначені пропозиції та побажання учасників круглого столу.
Після закінчення дискусії всі учасники направились до бібліотеки-філії №6, що знаходиться по вулиці Лесі Українки, 38, де у її дворику посадили березовий гай, що стане символом партнерства влади, бібліотеки і громади.