Марафон робітничих професій для випускників Кам’янеччини

„Моя професія – моє майбутнє” – під таким гаслом 19 квітня у приміщенні Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості відбувся марафон робітничих професій, організований районним та міським центрами зайнятості   за сприяння соціальних партнерів.

Основна мета “Марафону” — поінформувати випускників шкіл про розмаїття світу професій та подальшу перспективу працевлаштування, допомогти їм зустрітися з представниками професійно-технічних закладів, в яких можна здобути популярну на ринку праці професію, та поспілкуватися з майбутніми роботодавцями.

Участь у заході взяли 120 старшокласників з 18 загальноосвітніх закладів Кам’янець-Подільського району.

Відкрили „Марафон робітничих професій” директор районного центру зайнятості В.Ковальчук, міського центру зайнятості Н.Постова, заступник міського голови  О.Демчук.

Ще за декілька сотень метрів до міського центру зайнятості стало зрозуміло, що там відбувається справжнє свято. Перед входом у приміщення було розгорнуто мобільний центр профорієнтації районного центру зайнятості, де бажаючі могли ознайомитися з інформаційною та довідковою літературою служби зайнятості. По радіоінформатору велася розповідь про “Марафон робітничих професій”, реклама навчальних закладів й послуг служби зайнятості для випускників шкіл району та міста.

Чотири державних професійно-технічних навчальних заклади міста, а саме: державний професійно-технічний навчальний заклад „Кам’янець-Подільське вище професійне училище”, Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей, Кам’янець-Подільський професійний художній ліцей, Кам’янець-Подільська філія Хмельницького ліцею сфери послуг презентували себе, розгорнув біля центру зайнятості свої виставкові матеріали.

Презентацію кожного училища доповнювали майстер-класи за такими професіями, як вишивальниця, живописець (батік), різьбяр по дереву, столяр, перукар, манікюрниця, кухар-кондитер.

Службою зайнятості було організовано надання консультацій психолога та юриста. Чимало учнів виявили бажання пройти профдіагностичне тестування, під час якого визначаються здібності, нахили, професійна спрямованість особистості та перелік професій, в яких можна стати справжнім майстром своєї справи. Працював відеозал та розповсюджувалася презентаційно-іміджева продукція.

Народна мудрість стверджує: “Немає не талановитих людей, а є ті, які займаються не своїм ділом”. Майбутня професійна еліта України нині — в школі. “Марафон робітничих професій” став для старшокласників засобом активізації їх професійного самовизначення, мобілізації внутрішніх резервів та можливостей, формування усвідомленого вибору професії та самореалізації в ній. І тепер, сподіваємося, кожний випускник школи має реальний план вибору професії та готовий у повній мірі реалізувати свій творчий потенціал.

 

    Директор                                                                                  В.В.Ковальчук