Налагоджуємо діалог з владою і громадськістю

16-17 липня у Києві представники організацій громадянського суспільства під час навчального семінару ознайомилися з принципами написання публічних звітів. Учасники також обговорювали, як якісна публічна звітність може сприяти підвищенню рівня довіри до організацій громадянського суспільства та налагодженню партнерських стосунків між ними та національними або місцевими владними структурами.  Кам’янеччину представили  представники   Громадської ради при адміністрації. Всього виявили бажання понад 30 організацій громадянського суспільства. “Річне звітування організаціями громадянського суспільства є важливим елементом для підвищення рівня довіри до організацій громадянського суспільства та налагодження партнерських стосунків між ними та владою, а також із суспільством загалом,” – зазначила Ольга Озерна, співробітник проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
Про позитивний досвід Голандіїї учасникам семінару  розповідав експерт ОБСЄ Ян Баддінг.
“Якісне публічне звітування має сприяти більшій прозорості та підзвітності організацій громадянського суспільства. Це має покращити імідж українських неурядових організацій та слугувати ефективним інструментом встановлення діалогу між ними та владою,” – зазначила Любов Паливода, Президент неурядової організації Творчий центр ТЦК, що є співорганізатором серій тренінгових семінарів.
Тренера семiнару  Любов ПАЛИВОДА – президент Творчого центру ТЦК та виконавчий директор ТЦК -  Володимир КУПРІЙ обговорювали в групах аспекти публічного звітування з представниками організацій громадянського суспільства під час підтриманого Координатором проектів ОБСЄ в Україні
Тренінгові заходи пройшли у контексті проекту ОБСЄ, спрямованого на покращення прозорості та підзвітності організацій громадянського суспільства в Україні. Написання річних звітів є темою серії регіональних семінарів для представників українських неурядових організацій, що розпочалися  за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. П’ять дводенних семінарів для близько 200 учасників мали на меті сприяти покращенню прозорості та підзвітності неурядових організацій шляхом покращення навичок з написання ефективних публічних звітів. Таким чином, річний звіт вдало поєднує не тільки факти, а й свого роду рекламу, яка впливає на імідж організації, а значить, і на її подальший успішний розвиток!
ДОВIДКА:
Творчий центр ТЦК (ТЦК) запрошує взяти участь у конкурсі річних звітів серед організацій громадянського суспільства (ОГС). Конкурс проводиться в межах проекту «Дослідження динаміки розвитку НУО в Україні» за фінансової підтримки програми «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER).
Мета конкурсу – сприяти підвищенню рівня прозорості та підзвітності, розвитку організаційної культури ОГС, рівня довіри суспільства до діяльності громадських об’єднань та благодійних організацій.
Завдання конкурсу:
• стимулювати активність ОГС у підготовці та оприлюдненні річних звітів про свою діяльність;
• виявити і підтримати кращі практики підготовки й оприлюднення річних звітів ОГС;
• покращити професійні навички ОГС у підготовці й оприлюдненні річних звітів.
До участі у конкурсі запрошуються громадські та благодійні організації, які є офіційно зареєстровані відповідно до чинного законодавства України. До оцінювання будуть допущенні лише річні звіти про діяльність ОГС за 2011 рік (або довший часовий період, за умови, що 2011 рік є останнім у цьому періоді).
Оцінка річних звітів буде здійснюватись відповідно до таких критеріїв:
• відповідність структури річного звіту встановленим стандартам;
• змістовність кожного розділу річного звіту;
• творчий підхід у поданні інформації;
• оригінальність візуалізації річного звіту (дизайну).
Для участі у конкурсі ОГС має подати заявку, що включає:
• анкету учасника;
• річний звіт про діяльність за 2011 рік у форматі MS WORD 1997-2010 або PDF (РОЗМІР ФАЙЛУ НЕ ПОВИНЕН ПЕРЕВИЩУВАТИ 5 мб);
• письмовий дозвіл розміщувати інформацію про ОГС та її річний звіт на сайті ТЦК та використовувати інформацію про організацію. Такий дозвіл має бути складений на офіційному бланку ОГС та підписаний уповноваженою посадовою особою.
Заявка на участь у конкурсі має бути надіслана електронною поштою на адресу info@ccc.kiev.ua до 24:00 3 вересня 2012 року. В темі листа необхідно зазначити «Конкурс річних звітів».
За результатами оцінювання буде визначено переможця, якому буде вручено призовий сертифікат на суму 1000 доларів США для оплати друку (макетування) річного звіту за 2012 рік. Окрім того, буде визначено дві організації, що отримають заохочувальні призи – призовий сертифікат на суму 750 доларів США для оплати друку (макетування) річного звіту за 2012 рік. Усі переможці будуть визначені до 1 листопада 2012 р.
Більше детально з умовами участі в Конкурсі річних звітів і процедурою визначення переможця конкурсу Ви можете ознайомитися в Положенні конкурсу.
У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до менеджера проектів ТЦК Голоти Софії за телефоном (044) 574 64 11 або адресою електронної пошти info@ccc.kiev.ua.
На сайті Творчого центру ТЦК ccc-tck.org.ua Ви можете ознайомитися із довідковою літературою українською та іноземними мовами про підготовку річного звіту та переглянути річні звіти, які вже надійшли на конкурс.