Члени Громадської ради при адміністрації працюють в проекті «Майстерня європейської політики»

Проект реалізується протягом року. В кінці липня учасники перебували у Львові. Протягом першого дня учасники Майстерні презентували проекти, які вони планують реалізовувати. Відбулася дискусія, під час якої були обговорені сильні та слабкі моменти презентацій. Олександр Солонтай, керівник програми практичної політики Інституту Політичної Освіти, надав додаткові рекомендації учасникам, щоб забезпечити успішність їхніх проектів.Навчальна частина розпочалася з тренінгу «Мистецтво переговорів. Шляхи досягнення успіху», яку провів керівник Майстерні європейської політики Вадим Трюхан.
Наступного дня директор Інституту Політичної Освіти Андрій Странніков та керуючий партнер компанії «Negotiations Consulting» Андрій Яценко провели тренінг «Мистецтво публічного виступу». Під час цих двох практичних занять учасники майстерні мали змогу не лише отримати базові знання по тематиці тренінгів, а й випробувати себе в якості перемовників та спікерів.
Андрій Странніков: Майстерня Європейської Політики стала потужним інтелектуальним ресурсом. Ідеї та думки, що лунають на наших дискусіях, рано чи пізно принесуть в українське суспільство очікувані зміни…
Після цього відбулася зустріч з місцевою владою. Зокрема, з учасниками зустрівся міський голова м. Львів Андрій Садовий. Під час неї обговорювалися результати підготовки та безпосередньо проведення фінальної частини чемпіонату Європи по футболу, особливості політичної ситуації на Львівщині. Також з учасниками зустрівся один з лідерів регіону, депутат Львівської облради Андрій Корнат.

По завершенню зустрічі до учасників Майстерні завітали відомі діячі, – Тарас Возняк, український культуролог, політолог, головний редактор і засновник Незалежного культурологічного журналу «Ї» і Тарас Антошевський, директор Релігійно-інформаційної служби України. За їхньої участі відбулася високоінтелектуальна дискусія на тему «Україна між Заходом та Сходом: стереотипи, що роздирають Україну».
Третій день був присвячений обміну досвідом функціонування європейських політичних партій а також обговоренню цінностей в політиці, яких дотримуються в Нідерландах. Ці питання висвітлювали відомі нідерландські політичні та громадські діячі Сандер ван Ваверен, депутат міської ради м.Утрехт та Ян ван Лаарховен, голова Фонду Едуардо Фрея (2000-2008 рр).

Підбиваючи підсумки 2-го етапу Майстерні, Вадим Трюхан зазначив, – «Наша мрія – жити в європейській Україні – неодмінно збудеться. Місія Майстерні в тому, щоб зібрати в одну команду по-європейськи налаштованих нових українських лідерів і дати їм знання і навички, необхідні для виконання цього завдання.»

Загалом протягом трьох днів другого етапу Майстерні її учасників отримали унікальні знання та навички, покликані сприяти їм у повсякденній діяльності, спрямованій на відстоювання європейських принципів, норм та стандартів у виробленні та імплементації політичних рішень на центральному та місцевому рівні. Також учасники отримали домашнє завдання, яке передбачає підготовку детальних планів реалізації презентованих ними проектів протягом наступних 2-3 місяців. На 3-й та наступний етапи Майстерні будуть запрошені виключно ті учасники, які отримають конкретні результати від реалізації власних проектів та зможуть ділитися практичним досвідом, взаємно збагачуючи один одного. Разом з тим, в перервах між етапами, експерти Інституту Політичної Освіти надають необхідну методичну, інформаційні та консультаційну підтримку учасникам, з метою забезпечити формування дієвих сучасних європейських лідерів України.