Відбулися районні урочисті заходи до Дня Перемоги

 До 65-ї річниці Перемоги  у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» Кам’янець-Подільською райдержадміністрацією було проведено ряд заходів.

Прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 14 січня 2010 року за №9/2010 р. «Про районні заходи з відзначення 65-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні».

У районному бюджеті 2009-го року фінансувалися видатки на покращення соціального захисту та життєзабезпечення ветеранів війни, насамперед інвалідів війни, учасників бойових дій, вдів загиблих.

Станом на 11 травня 2010 року управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації виплачено одноразової допомоги ветеранам війни із числа осіб, які брали безпосередньо участь у бойових дій під час Великої Вітчизняної війни, колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилось 14 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаних інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших, учасників війни, а також їх членів сімей, загиблих у період Великої Вітчизняної війни, та дружин (чоловіків) померлих інвалідів та учасників ВВВ 5171 чоловікам на загальну суму 982493 гривень враховуючи витрати на поштовий збір у розмірі 10443 гривень.

Надано одноразової допомоги ветеранам війни за рахунок коштів державного бюджету:

-         інвалідам війни: І групи 144 чол. -144000 гривень, ІІ групи 43 чол. – 38700 гривень, ІІІ групи 2 чол. – 1600 грн.

-      учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків 201 чол. – 126630 гривень;

-   членам сімей загиблих та дружинам (чоловіків) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге 437 чол. – 139840 гривень;                                                                                                    

-  учасникам війни нагородженим орденами та медалями колишнього СРСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки ВВВ та війни з імперіалістичною Японією 254 чол. – 30480 гривень;

-  учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників, що боролися в тилу ворога 4090 чол. – 490800 гривень. Окрім того видано 7 слухових апаратів, а саме 6 -ти – ветеранам  ВВв, 1 – інваліду ВВВ. Видано 7 візків для осіб з захворюваннями опорно-рухового апарату.

            Двом інвалідам ВВв і одному учаснику бойових дій було підключено квартирні телефонні апарати (на суму  1816 грн.). Було надано компенсацію за невикористану путівку 5 особам на суму 1300 грн.

            Надано спонсорської допомоги ветеранам на загальну суму 79835 гривень.

В районі розроблені та затверджені заходи щодо виконання Державної комплексної програми соціально-медичного забезпечення ветеранів війни.

В медичних закладах району приділяється належна увага забезпеченню виконання грошових витрат на харчування, медикаменти та м’який інвентар в палатах для інвалідів війни. Інваліди війни повністю забезпечені м’яким інвентарем відповідно до норм, а саме  120 грн. на ліжко-день. Забезпечується пріоритетне фінансування палат для інвалідів війни. В стаціонарах району організовано та функціонує 10 палат з 2 телевізорами та 3 холодильниками для лікування ветеранів війни, в яких розвернуто 32 ліжка.

В лікувально-профілактичних закладах району продовжується впровадження сучасних засобів діагностики, профілактики і лікування основних захворювань, викликаних віком та реабілітації осіб з такими захворюваннями.

З метою надання кваліфікованої медичної допомоги ветеранам війни, які проживають у сільській місцевості, забезпечується проведення профілактичних медичних оглядів цих громадян.

Виїздною бригадою лікарів були проведені 192 медичні  огляди ветеранів війни. В результаті оглянуто 318 учасників бойових дій, 180 інвалідів війни, 1959 учасників війни, та 278 осіб  прирівняних по пільгах.  Охоплено комплексним оглядом 4 колишніх репресованих. Всього охоплено  комплексним оглядом 2735 чол.

Щорічно ветерани війни забезпечуються лікуванням та оздоровленням в обласному госпіталі для інвалідів війни. Так, напротязі  І кварталу 2010 року із 38 путівок, отриманих на район, було використано 38 (100%). В республіканскому госпіталі оздоровлено – 13 чоловік. Ветеранам війни надаються послуги із зубо- та слухопротезуванням відповідно до законодавства.

В установах культури, освіти району проведено за участю громадських  організацій ветеранів патріотичні заходи,  спрямовані на виховання у молоді шанобливого ставлення та  поваги  до  ветеранів війни, людей старшого покоління. Організовано книжкові виставки, години мужності, уроки пам’яті та вшанування ветеранів війни, солдатських вдів, “круглі столи” щодо подій 1941-1945 років за участю краєзнавців, ветеранів Великої Вітчизняної війни. Організовано виставки творів мистецтва, фотографій та плакатів воєнних років, документів та архівних матеріалів в музеях, мемуарної та історичної літератури в бібліотеках, проведено творчі зустрічі. Проведено конкурси патріотичної пісні.

Проведено районні спортивні заходи присвячені 65-й річниці Перемоги – спартакіаду допризовної молоді «Юні козаки Поділля» в програму якої увійшли змагання з метання гармати, бігу на 3 км, стрільби, а також вікторини на знання подій ВВв. Також у рамках відзначення 65-ї річниці Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками проведено товариську гру між збірною ветеранів міста та району з футболу, фінал кубку району з футболу пам’яті А.Крупицького.

До Дня Перемоги проведена робота щодо благоустрою та належного облаштування пам’ятників та пам’ятних знаків.

З районного бюджету виділено 120 тис грн.. на ремонт пам’ятників та пам’ятних знаків. В 15-ти населених пунктах (с.Корчівка, с.Привороття Друге, с.Бровари, с.Зіньківці, с.Ленівка  с.Вільховець, с.Смотрич, с.Червона Чагарівка, с.Теклівка, с.Зубрівка, с.Тернавка, с.Супрунківці, с.Устя, с.Нововолодимирівка) за спонсорські кошти встановлено пам’ятні знаки загиблим воїнам у Великій Вітчизняній війні.

В 4-ох населених пунктах району (сс. Оринин, Довжок, Стара Ушиця, Жванець) встановлено  зірки для запалення вічного вогню.

Забезпечено надання  необхідної допомоги громадській організації районній раді ветеранів України для здійснення ними заходів,  пов’язаних із пам’ятними подіями Другої світової війни. Громадською організацією за сприяння райдержадміністрації та районної ради до 65-ї річниці Перемоги видано книгу «Жива пам’ять».

Запроваджено та проведено в районі марафон «Єстафету пам’яті» присвячену річниці Перемоги, що передається з рук в руки в кожну сільську раду. ЇЇ мета – вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни, які є нині серед нас, догляд за могилами полеглих воїнів, допомога немічним ветеранам, дальше сприяння розвитку волонтерського руху та патріотичного виховання молоді.

В місцевій пресі «Подолянин», «Край Кам’янецький» створені рубрики день Перемоги. В яких висвітлюються події 1941-1945 років.

В газеті «Край Кам’янецький”: №16  від 16 квітня 2010 року «Естафета пам’яті в Оринині”, «Чудом вижив», «Повернення у забуття»; №13 від 26 березня 2010 року «Десять днів, що принесли визволення»; №17 від 23 квітня 2010 року «На естакаду прибув із параду»; №19 від 7 травня «До труднощів нам не звикати», «Незабутні побратими», «Праця в тилу перемоги», «У долині смерті», «Праця в тилу Перемоги», «Ми несли визволення», «Злилися два свята», «Бабусин парк», «Не хизувалася нагородами», «Пам’ятає земля сорок п’ятий”, «Його пам’ятає Сахкамінь», «З першого дня до останнього», «Ростуть патріотами».

В газеті «Подолянин»: №19 від 7 травня «Листи з 1941-го», «Герой, якого не забудуть», «Щоденник фронтовика», «Пройшов війну, а кохання знайшов у Кам’янці”, «Волки», «Телефоністка зенітної частини», «Виживали як могли», «Надії на те, що залишуся живим, не було…», « И нет таких помех на свете, чтоб преградили путь домой»; №17 від 23 квітня «До 65-річчя Великої Перемоги залишилося 16 днів…».

 8 травня  біля меморіального комплексу загиблим воїнам в с.Довжок відбулись загальнорайонні урочисті заходи, присвячені 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. В заходах взяло участь близько 1000 людей.

            Урочистості розпочались з панахиди за загиблими. Панахиду проводив Архієпископ Кам’янець-Подільський і Городоцький УПЦ Феодор.

Після покладання квітів з вітальним словом виступили: голова адміністрації Михайло Желізник, міський голова Кам’янця-Подільського Анатолій Нестерук, голова райради Іван Романчук, Архієпископ Феодор, голова районної організації ветеранів України Антон Малик.

            Відбулась передача «Естафети пам’яті» та проведено військовий парад.

По завершенні в районному центрі культури і мистецтв «Розмай» відбувався урочистий концерт.

В програмі концерту: виставка музейних експонатів Другої світової війни,  виставка районної централізованої бібліотеки, демонстрація документальних фільмів часів Великої Вітчизняної війни, театралізоване дійство. Після концерту для ветеранів було організовано  святковий обід.

 9 травня в 111 населених пунктах району відбулись урочисті і меморіальні заходи (мітинги-реквієми) з покладанням вінків та квітів до пам’ятників жертвам нацизму, урочисті зустрічі керівників органів місцевого самоврядування з ветеранами Великої Вітчизняної війни, панахиди за загиблими, концертні програми, святкові обіди для ветеранів. 

За кожним  населеним пунктом були закріплені начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники держустанов та організацій, які відповідальні за підготовку та святкування річниці Перемоги. Всі вони 6-7 травня відвідали ветеранів вручили їм ювілейні нагороди, продуктові набори та вітальні листівки.

          В місцях проведення заходів забезпечено охорону громадського порядку, дотримання вимог безпеки дорожнього руху, належний санітарно-епідемічний стан  та чергування машини швидкої медичної допомоги.

Всього в урочистих заходах до 65 річниці Перемоги в усіх населених пунктах району взяло участь близько 15 тисяч осіб.